Toiduuudised

SININE ESMASPÄEV: loe, kas tegid end kõrtsis jooki ostes lolliks 

Toidutare, 28. oktoober 2019, 16:16
Bloody mary - kokteil, millesse ei tasu tellida kõige kallimat alkoholi. Foto: PantherMedia/Scanpix
Netikeskkond Reddit tegi väikese uuringu baaritöötajate seas, et kas nad suhtuvad klientidesse nende joogivalikute põhjal eervamusega. Selgus kolm (mitte nii) üllatavat viisi, kuidas end kõrtsis lolliks teha. 

Kõige rohkem ärritab baaritöötajaid küsitluse järgi see, kui klient palub "midagi kanget". See näitab et ta ei tea midagi alkoholist ega joogikultuurist, vaid tahab odavalt nina täis tõmmata, vahendab Food&Wine.

Teine ärritav nähe oli kliendid, kes valivad välja kalli ja head alkohol ja käsivad sellele maitsetapjast pikendajat otsa kallata. Teatud kokteilide nagu martini ja gin tonic puhul kumab tõepoolest kangema kraami hüva maik kenasti läbi ja priiskamine saab õigustuse. Ent koolajookides ja tomatimahla sisaldavates segudes on mõttetu kasutada kalleimat kraami. Sa ei tunne maitseerinevust, sest pikendaja ehk koola või mahl matab kõik enda alla.  

Kolmas taunitud nähe oli lihtlabane ülbitsemine. Räuskav, üleolev, familiaarne suhtlemine baaripersonaliga tagab selle, et su tellimus täidetakse viimases järjekorras. 

Mis sinu arvates, hea lugeja, näitab kõrtsis enda rumalaks tegemist? 

;