Toiduuudised

PANE TÄHELE! Sotsiaalmeedias toidu müüjad peavad olema veterinaar- ja toiduametis registreeritud (10)

Toidutare, 29. august 2019, 10:09
Toidu tellimine sotsiaalvõrgustike kauduFoto: PantherMedia/Scanpix
Sotsiaalmeedia kaudu toitu müües tuleb veterinaar- ja toiduametile oma tegevusest teada anda. Paljud müüjad ongi nii juba teinud ja teavitavad sellest ostjaid.

"Facebookis kauplejad ei teadvusta endale tihti, et tegelevad e-kaubandusega,“ teatas veterinaar- ja toiduameti (VTA) toiduosakonna peaspetsialist Marii-Heleen Juks. „Nii ei tea kahjuks ka paljud inimesed, kes oma koduköögis toitu valmistavad ja seda sotsiaalmeedias müüvad, et tegelikult tuleks sellest veterinaar- ja toiduametile teada anda.“

Ametit saab hõlpsalt teavitada maaeluministeeriumi kliendiportaali kaudu. Koos teavitusega tuleb esitada enesekontrolliplaan, kuhu tuleb märkida kõik toidu valmistamisega seotud tegevused. Valdkonnana tuleb sellisel juhul lisaks toidu internetimüügile lisada ka eraelamus toidu valmistamine.

Juks toob positiivse näitena välja kauplejad, kes on VTAd müügist teavitanud. "Mitmed toiduvalmistajad on  on lisanud ka lingi, kust on võimalik seda kontrollida. See suurendab kindlasti nende usaldusväärsust,“ sõnas Juks.

Tähelepanelik tuleb olla ka sotsiaalmeedia kaudu toitu soetades. "Facebooki kaudu kala, mett, suitsuliha või muud toidukaupa ostev tarbija peab endale teadvustama, kust ja kellelt ta ostab ning kas toit on tervisele ohutu. Soovitame tarbijatel teha ostud usaldusväärsetelt kauplejatelt,“ lausus Juks.