Toiduuudised

MAASIKAD RIKNEVAD LIIGA RUTTU? Viis lihtsat trikki, kuidas marju puhastada ja söömisaega pikendada (3)

Toidutare, 7. juuli 2019, 14:59
Maasikad, mida panna külmikusse lähipäevadel söömiseksFoto: Toidutare
Käisid turul, ostsid neid kõige paremaid mahemaasikaid, millel pole vastikuid fungitsiide ega pestitsiide - ent mammud on järgmiseks hommikuks, mil soovisid neid jogurtiga süüa, juba hallituskarvased? Me saame su murest aru ja pakume lahenduse!

Kõik, mis on puhas ja värske paraku rikneb kiiresti. Maasikad kui üsna õrnad marjad on looduse komposteerivale kutsele riti vastuvõtlikud. Seetõttu soovitame nda kogemustepagasist järgida järgmine kord turule minnes või peenralt marju korjateis neid nippe.

1. Osta (või korja) maasikaid kindlasti karpi! Kotis on marjad tugevamini üksteise vastu surutud ning nende õrn pealispind saab tahes tahtmata kannatada. See aga tähendab riknemisprotsessi algust. 

Ära lao karpi liiga täis! Suuremat hulka maasikaid on targem tarnida madalate kastidega. Muidu tekib taas seesama kotiefekt - marjad saavab üksteise raskuse all muljuda. 

Vali ainult need maasikad, mis on valmis, tugeva struktuuriga ning mille pindmine kiht pole saanud kahjustada. 

2. Koju jõudes eralda kohe söömisele minevad maasikad nendest, mis võiks veel paar päeva sööjaid rõõmustada.

Pea meeles: maasikaid tuleb pesta ainult vahetult enne tarvitamist! See on rusikareegel! Muidu muutuvad nad vesisteks (maasikas imab vett nagu käsn) ja riknevad topeltkiirusel. 

Enne söömist aga tuleks kindlasti maasikaid pesta, kui need pole just koduaiast korjatud. Hea nipp on teha kerge valge veini äädika lahus - liitri vee peale 0,5 dl äädikat ja marju selles veidi leotada. See aitab baktereid, mikroorganisme ja võimalikke töötlusaineid eemaldada. Loputa veel sõela sees tavalise veega. 

3. Niiskus on nopitud maasikate vaenlane. Pane külmikusse või sahvrisse homset söömist ootama ainult kuivad marjad, mida pole pestud.

Et niiskust kokku korjata, tuleks maasikad asetada enne hoiustamist madalasse karpi, mis on vooderdatud vähemalt kahekordse majapidamispaberi või riidetükiga. On allikaid, mis soovitavad karpi mitte katta ja panna see avatuna jahedasse - meie oleme siiski peljanud, et maasikad noivad külmikust mingi muu lõhnakese üles ja oleme pannud ikka kaane ka peale ning on sama hästi säilinud. 

Ei soovitata süüa ka osaliselt hallitanud marju, kus on halvaks läinud osa ära lõigatud, sest hallitusseente eritatavad toksiinid ei  mõju kohe kindlasti meie organismile hästi. 

5. Maasikad paraku ongi suisel ajal kiirestiriknev kaup. Pigem osta või korja korraga vähem marju, mille jõuad enne riknemist ära süüa. 

Samal teemal

12. august 2019, 13:17
AUGUST AJAB HALLIKS: millal on lubatud süüa hallitustäppidega toitu?
13. juuli 2019, 08:20
7 KERGET MAASIKAMAIUST: kõige lihtsamad viisid, kuidas maasikaid nautida
4. juuli 2019, 15:52
Süüdistatud maasikakasvataja: kõik on laim! Analüüsid näitasid, et mu põllud on puhtad
4. juuli 2019, 15:19
Maaeluministeerium: toiduamet lubab marjade müüjal edasi tegutseda

3 KOMMENTAARI

m
maasikate päritolumaa on turul päevapealt muutunud. 7. juuli 2019, 16:18
Peale sellist kontrolli "kadusid" hoobilt isegi tänavamüüjate letilt Eesti maasikas. Nendesamade maasikate nimetus on nüüd Belgia maasikas ...
(loe edasi)
s
siis on kõige ilusamad marjad 4. juuli 2019, 18:18
kui mürgitada keelatud taimekaitsemürkidega
Loe kõiki (3)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
manona.paris@toidutare.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee