Vegan toortoit Haapsalu JoogafestivalilFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Keit Paju 31. juuli 2017 11:52
MTÜ Eesti Vegan Selts avaldas täna uue strateegia, millele on seatud ambitsioonikad eesmärgid, nimelt soovitakse teavitustööga jõuda selleni, et 2022 aastaks oleks 5% Eesti elanikkonnast veganid.

Praegu on hinnanguliselt Eestis veganeid alla ühe protsendi, kuid jätkusuutliku maailma jaoks on seltsi sõnul vaja aina rohkem taimset toitumist propageerida.

“Üha rohkem tekib tõendusmaterjali, mille kohaselt veganlus on globaalselt vajalik ning vältimatu samm. Ennustatakse, et aastaks 2050 kasvab inimkond ligi 9,7 miljardini, mis tähendab, et kiiremas korras tuleb välja töötada jätkusuutlikke vahendeid inimkonna toitmiseks. Massiline loomakasvatus hävitab keskkonda ning liigset loomse toidu tarbimist seostatakse ka teiste globaalsete probleemidega (nt kroonilised haigused, näljahäda, veepuudus, antimikroobikumiresistentsus jms). ÜRO on hoiatanud loomakasvatuse tohutute keskkonnamõjude eest. WHO ja World Cancer Research Fund propageerivad vähiennetuseks peamiselt taimse toidu söömist. Ka Harvardi ja Oxfordi ülikoolid on asunud toetama loomse toidu vähendamist ja taimse osakaalu suurendamist nii tervislikel kui ka keskkondlikel põhjustel,” kirjutab selts oma strateegia infolehes.

Seltsi eesmärgiks on teha teavitustööd ning soodustada paljude inimeste jõudmist veganluseni. Eraldi eesmärgiks on seatud ka see, et võimalikult palju inimesi jääks püsivalt veganluse juurde.

Selleks üritatakse muuta veganluse kohta suhtumist ka avalikes asutustes: et haridusasutustest pakutaks veganitele ja veganiperede lastele täisväärtuslikku veganitoitu, et nii Eesti haridussüsteem kui tervishoiutöötajad aktsepteeriks veganlust kui tervislikku toitumisviisi.

Tutvu Eesti veganite eesmärkidega lähemalt SIIT!

Samal teemal

Kommentaarid  (127)

oligi nii 2. august 2017 09:11
vihjasin kõrvalartiklile ....sööge, ärge sööge.... kohe läks moderaatorile!
Ex-soomlane 2. august 2017 08:48
Moraalne paremus on vastik. Maailma ainult vegaanid on lapsed kes on sunnitud vegaaniks. Täiskasvanud "vegaanid" teevad isele steikid öö pimeduses. Selline et mees/naine ise rääkib midagi, pole töend, see on ainult kõne ja nagu teame Ameerika vanasõna "talk is cheap". Et veganismist puuduvad tõendid, vegan toit maitseb halvasti ja söömise kogemus on ebapiisav, isegi "fake" vegaanile on vaja vitamiin lisandid (kas need high-tech tablettid oli olemas 100 - 300 000 aastat tagasi?).
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS