Foto: PantherMedia / Scanpix
Toimetas Silja Paavle 12. juuni 2017 13:36
Kolmes Balti riigis läbi viidud hommikusöögiharjumuste uuring näitas, et ülekaalukalt eelistavad inimesed hommikul virguda kohvitassi seltsis. 

Hesburger viis kolmes Balti riigis läbi hommikusöögi harjumuste uuringu, kus leidis kinnitust, et ülekaalukas hommikujoogi lemmik on harjumuspärane kohv (62-67% vastanuist). Huvitav erisus on aga teise eelistuse osas – erinevalt lätlastest ja leedulastest valivad eestlased teiseks eelistuseks vee (41%), lätlastel ja leedukatel on selleks tee (32% ja 53%).

Süüa eelistatakse hommikusöögiks eelkõige võileibu, nii kinnitas veidi üle poole inimestest. Hommikuputru sööb Eestis ja Lätis 30%, Leedus 33% vastanuist.

Teiste eelistustena toodi välja muna, hommikusöögihelbeid, omletti ja jogurtit. Suurim erinevus eelistuste osas torkab silma puuviljade osas. Eestis ja Lätis eelistab neid 8%, Leedus aga vaid 2% .

Enim söövad hommikust kodus eestlased (92%), lätlastest 89% ja leedukatest 75%. 22% lätlastest sööb hommikust töö juures, eestlastest 16% ja leedukatest 11%

Üle poole vastanuist ütles, et nad kulutavad hommikusöögile kuni 2 eurot.

Valikvastustega uuring viidi läbi veebiküsitlusena kolmes Balti riigis üheaegselt, uuringus osales 1115 inimest. 

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

VALE JUTT PUHA! 12. juuni 2017 20:46
Ma olen ka eestlane ja mul on kohvist täitsa savi .Pole kunagi mingi kohvisõltlane olnud ,ei tunne mingit puudust sest ja tean paljusid inimesi --ka eestlased--kes samuti pole kohvifännid.Ei mõista üldse seda tobedat joovastust ja vaimustust kohvi vastu.Ei tunne ka siis tast puudust,kui endal kodus pole .EElistan pigem piima,kakaod või hoopis mahla juua. Mul ajab kohvilõhn hoopis südame pahaks .

SISUTURUNDUS