Toiduuudised

TUUNI OMA KOHVI: kodused nipid ja trikid, kuidas kohv maitsvamaks muuta 

Toidutare, 14. juuli 2020, 07:56
SuperkohvFoto: Unsplash
Kohvitass on paljude jaoks igapäevane seltsiline. Kuidas aga seda pausi veelgi nauditavamaks teha? Väga lihtsalt – maitsesta oma jooki ka millegi muu kui lihtsalt koore ja suhkruga!

Paljud vürtsid lubavad sul muuta oma kohvi ka tervislikumaks, kuna vähendavad joogi mõrkjust. Seega ei pea sa enam nii palju kasutama kalorirohkeid lisandeid (loe: suhkrut ja koort).

Maailmas on kohvijooke tuunitud igatsorti maitsetega – nii näiteks on laineid löönud isegi brokoli-latte. Need pöörasused aga jätame kõrvale ja vaatame ka päriselt kasulikke, maitsvaid ja mis kõige tähtsam – teostatavaid maitsekombinatsioone. 

Riputa tassi veidi kaneeli

Kaneeliga kohvFoto: Unsplash

Samal teemal

See on nüüd nii lihtne trikk, et arvatavasti oled isegi selle peale tulnud. Nõks on aga selles, et sa ei raputa kaneeli kohvi peale, vaid puistad veidi seda maagilist vürtsi tassi põhja enne kohvi peale kallamist. Nii seguneb ergutav jook juba eos kaneeli turgutavate ja ergutavate omadustega.

Uuringute järgi aitab kaneel insuliinitaset paremini reguleerida ehk süsivesikuterikka hommikueine mõju sinu veresuhkrule pole nii hävitav. Kaneel on raudselt kõigi nende sõber, kes armastavad magusat, aga tahaksid suhkrutarbimist piirata. Lisaks saab kaneelist magneesiumi, kaltsiumi, rauda ning K-vitamiini.  Teiste uuringute kohaselt aitab kaneel ka paremini keskenduda ja ergutab ainevahetust.

Ära ka karda, et kaneelist võiksid mürgistuse saada – selleks peaksid sa lusikaga sööma suuremates kogustes pudrulaadset massi. Ka on mürgistusnähtusid väga suurtes kogustes tekitavat ainet kumariini õiges, Tšeiloni kaneelis märgatavalt vähem, kui laialt kaneeli pähe levinud odavas kassias.

Katseta ka kardemoniga!

KardemonikupradFoto: Unsplash

Kardemon ja kohv käivad samuti kokku. Kardemon kohvis aitab muuta seda jooki aromaatsemaks ning muhedamaks. Kulinaarias on kardemon tuntud kui kohvi sisaldavate magustoitude ja kookide maitsestaja. Niisiis raputa julgesti tassi natuke kardemoni. Taas – targem on seda teha parema lahustumise nimel nii-öelda joogi alla, enne tassi valamist.

Võid ka kasutada kohvi valmistamisel kannu põhjas kardemonikupraid. Ka nii saad küllaga head maitset.

Kardemon on just nende sõber, kes kardavad kohvi happelisust. See vürts aitab vähendada kõhuspasme, võidelda bakteritega ning leevendab põletikutunnuseid. Kardemonil on ka nn jahutav efekt, niisiis sobib see imehästi palaval päeval kohvijookidesse. Sellest maitseainest saab abi ka siis, kui on kalduvus iiveldamisele või oksendamisele.

Indias nimetatakse kardemoni vürtside kuningannaks ja seda kasutatakse sõna otseses mõttes kõikjal. Seal on inimestel on kombeks hea hingeõhu nimel kogu aeg selle taime kuivatatud kupraid närida. Nendelt pärinevad aga ka hoiatused kardemoni kõrvaltoimete eest, mille tunnusteks, on lööve, hingamisraskused ja võimalikud sapikivivaevused.

Natuke šokolaadi

Kohv ja šokolaadFoto: Unsplash

See pole teab mis eriline nipp, aga võib anda keset päeva kohvile mõnusa magusa alanoodi ning sinu organismile vajaliku lisajõu.

Šokolaadi ei pea sugugi palju panema – piisab natuke noaotsaga kraabitud pudemeist või lusikaotsaga puistatud pulbrist. See aitab ka ilmestada vähemkvaliteetset ja pisut seisnud kannukohvi.

Nipp on mõrkjale kohvile lisada piimašokolaadi, et maitsed üksteist tasakaalustaksid. 

Kurkumiga kohv

KurkumikohvFoto: Unsplash

Kurkum on imevürts, mis aitab võidelda viirustega, vähendab põletikutunnuseid ning parandab jõudlust. Kurkum parandab nii seedimist kui ka mälu. 

Kaunima tulemuse saamiseks kasuta kurkumi piimakohvis, kuna vürtsil on imeilus kuldkollane toon. Ka võib kurkum muuta niigi kirbe maitsega kohvi veelgi kibedamaks, mida piim aitab leevendada. Ka sidruni, kaneeli või näiteks vahtrasiirupi lisamine aitab mõrkjust tasakaalustada. 

Kurkumiga maitsestatud piimakohv on nn kuldse imejoogi staatuses. Selle retsepte on jaganud ka Toidutare kolumnist Evelin Ilves. 

NB! Tahaksid veelgi vingemat kohvi? Puista oma kurkumi-latte'le otsa veidi musta või valget pipart – see annab hoopis uue maitseelamuse!

Lusikatäis likööri

SuperkohvFoto: Unsplash

Kui sul on vaja järsku äratust ja sa ei pea minema hiljem rooli, aitab väike tilk likööri kohvitassis kella-nelja-unest võitu saada. Ole aga ettevaatlik – sõna otseses mõttes vaid supilusikatäis ja ei midagi enamat. Kohv ei omanda alkoholimaitset, vaid saab natuke lisa. Vererõhk tõuseb korraks ja  sa saad end kokku võtta, et tööga hakkama saada.

Eelista näiteks mingit mõnusat vürtsidega tembitud likööri, nii saad ka eelpoolkirjeldatud head omadused oma jooki. Väga head kohviergastajad on kooreliköörid, need toimivad samal ajal ka kooreasemikena.

Võikohv ja munakohv

Kohv võigaFoto: Unsplash

Kõlab hullumeelsena, aga siin on vägagi tervistav nõks taga.

Teelusikatäie mahevõi või kookosrasvaga ilmestatud kohvp on paleo-toitujatele teada tuntud jook. Seda on nimetatud ka kuulikindlaks joogiks, kuna see mõjuvat tervisele just nii hästi. Rasvane kohv võib tunduda veider, ent fännid kinnitavad – sellega harjub ruttu.

Teine nõks on segada kohvile sisse lahtiklopitud muna. Maailmas tuntakse ka seda nn Rootsi kohvi nime all. Nii saab hommikusöögiga eriti kiirelt ühele poolele ja ka päevane suupistevajadus saab kaetud. Valgud munas kohendavad õrnalt veresuhkrut ning alandavad kohvi happelisust ja mõrkjust.

Sidrun ja jäätis kohvis

Sidrun kohvisFoto: Unsplash

Vahel aga tahaks kohvisse just happelisust juurde. Siis on soovitatud lisada sellele viil sidrunit või laimi. Võib ka piirduda paari tilga mahlaga. Sidrunikohv saab justkui topeltjõu.

Seda soovitatakse siiski teha kohvi puhul, millel happelisust napib ja on rohkem puuviljaseid ja lillelisi noote. Ka mõrkjas kohv saab nii maitset juurde.

Vahel soovitatakse ka taolisele kohvile panna lisaks paar lusikatäit jäätist. Siis muutub jook juba magustoidulaadseks roaks. Jälle mitu kärbest ühe hoobiga! Jäätis aitab lisaks kuuma kohvi jahutada ja sidruni happelisust tasandada.

Sutsu soola

SoolFoto: Unsplash

Väga tagasihoidlik näpuotsake soola muudab kohvi aromaatsemaks. Lisaks aitab suts soola vähendada ületõmbamisest tingitud liigset kibedust, mille tõttu paradoksaalselt võid tunda, et ei vajagi suhkrut või piima.