Toiduvideod

VIDEO | Soodsamaid söögielamusi tõotav Tallinna restoranide nädal täitub kiiresti, ent veel on vabu kohti 

Toimetas Manona Paris | Video: Tatjana Iljina, 31. oktoober 2019 17:43
Foto: Tatjana Iljina
Homme algab järjekorras kaheteistkümnes Tallinna restoranide nädal, millest võtab tänavu osa 68 tipprestorani. Päev enne nädala algust oli koha broneerinud üle 13 000 inimese Eestist ja välismaalt.

Nädala eesmärgiks on tuua toidukultuur inimestele lähemale ja elavdada kodust väljaspool söömist loomuliku osana meie igapäevaelust.
 
"Tallinna restoranide nädal on üheksa aasta vältel pakkunud ehedaid toiduelamusi üle 120 000 inimesele ning andnud tõuke ka teistele sarnastele toidunädalatele üle Eesti. See kõik on saanud võimalikuks vaid tänu teile, head restoranide kokad, abikokad, teenindajad ja juhid,“ ütles avaüritusel Tallinna restoranide nädala eestvedaja Martin Breuer.
 
Korraldajate sõnul on inimesed seni enim huvi tundnud äsja Telliskivis Peeter Piheli eestvedamisel avatud nullkulu põhimõttel tegutseva Fotografiska restorani vastu. Konkurentsi pakkusid ka Tõnis Siiguri juhitavad NOA, Tuljak ja Paju Villa, Kadrioru pärlid Mon Repos ja Mantel ja Korsten, restoran SÖE, kodurestoran ANNO ning Gloria veinikelder.
 
Kohti Tallinna restoranide nädalale veel on ning broneerimine on avatud kogu nädala vältel. Neljapäevase seisuga olid oma menüü välja müünud Fotografiska, Horisont, Mon Repos ja Mon Repos peakoka korrus, Puri Chef’s side ning restoran Sume.
 
Kaheteistkümnendat korda toimuval Tallinna Restoranide Nädalal 1.-7. novembrini osaleb 68 Tallinna tipprestorani. Kõik nädala raames väljapandud lõuna- ja õhtusöögid pärinevad restoranide tavapärasest menüüst, et anda soovijatele võimalus nautida soodsama hinnaga Eesti tippkokkade loomingut. Kahekäiguline lõunasöögimenüü maksab 10-15 eurot ja kolmekäiguline õhtusöögimenüü 20-30 eurot.
 

Samal teemal

11.02.2020
Tallinna restoranide nädalal saab ka tipptasemel söögikohtades 10 euroga einestada
30.09.2019
Kes kuuluvad Eesti restoranide koorekihti?
26.09.2019
Kokkuhoidliku gurmeeralli mööda Eesti paremaid restorane