Toiduuudised

GALERII | Noorkokk 2019 tiitli pälvis pagarisaate pesamunana tuttav Noel Moglia (1)

Toidutare, 23. oktoober 2019, 20:24
Aasta noorkokk, laureaadidFoto: Marek Metslaid
Tallinna toidumessil aset leidnud Noorkokk 2019 võistlusel pälvis esimese koha Tallinna Teeninduskooli õpilane Noel Moglia, kelle võidutööd sisaldasid muu hulgas kapsavahtu ning hõrku täidetud mägihõrnast.

Võitja kinnitusel oli võistluste ettevalmistusperiood väga pikk ja raske. “Täna aga andsin endast parima ning kõik õnnestus suurepäraselt,” rõõmustas Moglia. “Tulin siia kindla plaaniga võita ning olen tulemuse üle väga õnnelik.” Peale kooli lõpetamist on noorkokal plaanis enda oskusi mitmetes välisriikides täiendada, et seejärel kodumaale naastes Eesti toitu kõrgel tasemel pakkuda.

“Noel on harukordne õpilane,” kinnitas võitja juhendaja Diane Sarapuu-Kelder Tallinna Teeninduskoolist. “Tal on meeletu töötahe ning ta on väga oma erialale pühendunud."


Žürii hinnangul paistis Moglia silma suurepärase tehnika, tervikliku nägemuse ja üldise hea lähenemise poolest.

Samal teemal

Noel on avalikkusele juba pisut tuttav kui saate „Eesti parim pagar” noorim osaleja. Itaallasest isa käe all õppinud toona 16aastane Noel tunnistas, et läks saatesse selleks, et ennast proovile panna. Tegelikult armastab ta rohkem soolaseid toite ning küpsetab vaid korra-kaks aastas.

Toidutegemisse üritab Noel aga suhtuda loominguliselt. „Vaatan retsepti, aga ka improviseerin, kuidas tuju on.”

Lisaks kokandushuvile tegeleb Noel ka mägironimisega. Selleni jõudis ta tänu onule. „Ma hakkasin ronima umbes kaks ja pool aastat tagasi, kui käisime onuga Kreekas mägironimas. Ta oli kunagi mägironija. See hakkas mulle meeldima ja tagasi tulles otsisin ronimissaali, kus ennast treenima hakkasin,” meenutab ta põneva hobi algust. Kahe ja poole aastaga on ta vallutanud mägesid nii Rootsis, Itaalias kui ka Kreekas.


Noorkoka võistluse II koha pälvis Vladyslava Turchyn Pärnumaa Kutsehariduskeskusest ning III koha Danila Gladkihh Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest. Lisaks anti välja eriauhind parimale kalafileerijale, kelleks osutus Gen-Horret Rand Viljandi Kutseõppekeskusest.

Võistlustulle astunud 10 noorkokal tuli valmistada pidulik eelroog ja pearoog, millest esimene pidi sisaldama vähemalt kahte erinevat kapsast ning teine mägihõrnast koos kolme lisandi ja kastmega. 

Võitja Noel Moglia eelroaks oli küpsetatud ja marneeritud nuikapsas ning täidetud kapsapadi, ürdiemulsiooni ja kapsavahuga, pearoaks aga hõrk täidetud mägihõrnas, Eesti vähisaba-aedviljatart, lillkapsa-mousse marineeritud värske kurgiga, hernekaunapaadike juurselleri ja värske salatiga ning valge veini-võikaste.

Võistlusi hindas kõrgetasemeline ja rahvusvaheline kohtunike žürii, kuhu kuulusid Dmitri Rooz (peakohtunik, Eesti), Davy Tissot (Prantsusmaa), Tapio Laine (Soome), Gert Klötzke (Rootsi), Svetlana Riškova (Läti), Vladislav Borovik (Eesti), boksikohtunikud olid Koit Uustalu ning Urpo Reinthal.

„Noorkokk 2019“ võistlus toimub Eesti kokkade meistrivõistluste raames ning seda korraldab Eesti Peakokkade Ühenduse (EPÜ) selleks eesmärgiks loodud meeskond. Võistluse peaeesmärk on propageerida koka eriala ja teadvustada õpilastele täisväärtusliku toidu tähtsust nii enda kui oma kaaskodanike ehk tulevaste klientide toidulaual. Võistlus võimaldab kutseõppeasutuste õppuritel näidata oma erialaseid oskusi ja tõsta toitlustusvaldkonna kutsehariduse taset ning mainet.

Möödunud aastal võitis Noorkokk tiitli Roland Visnapuu Tallinna Teeninduskoolist, kes homme asub võistlema Aasta kokk 2019 finaalis.

Eesti noorkoka meistrivõistlused on 27. korda toimuva väärika ja pika traditsiooniga Tallinn Toidumessi programmi üheks lahutamatuks osaks. Tallinna Toidumessil osaleb ligi 200 ettevõtet ja väljapanekuga tutvuma oodatakse enam kui 7000 toiduala liidrit, otsustajat ja ala uustulnukat. Tallinna Toidumess on suunatud vaid ärikülastajatele, toiduala spetsialistidele.