Toiduuudised

ÕLLEPÄEVIK: marjane Mets 

Toimetas Aare Kartau, 4. märts 2019 18:41
MetsFoto: tartugambrinus.blogspot.com
Gambrinus proovis Põhjala musta IPAt.

Mets (Põhjala, Eesti) pdl 0,33 l. alc 7,0% vol. Ratebeeri liigimääratlus: „Black IPA“ ja hinnang pole veel välja kujunenud.

Tootjainfo: „A forest-inspired Black IPA brewed with hand picked spruce tips and forest blueberries. It’s a new version of the now retired Pesakond „black forest IPA“ which was also lower in abv (5.4%)“

Väike lihtne pudel, sildil on – oh üllatust – mets! Pruunikas vaht täidab ligi pool klaasi, püsides üsna kenasti ja jättes ka kaunikese vahujälje klaasiseintele. Õlle värvus – vähese punaka helgiga must. Aroom on tume, raskepärane, kõrvetatud kuuseokaste ja lagritsa segune.

Esmamekk on raskepoolne ja hapukas-mõrkjas, külmkuivatatud mustikate nüansiga. Keskmaitse on hapukas, tugevalt marjane, lausa kompotine, kadakamarjade ja vaarikate segune. Lõppmekis tugevneb selgelt äratuntav vaigune nätske toon ja samavõrra võimendub ka marjasus, saavutades nüüd juba metsamarjamarmelaadi taseme. Järelmekk on üsna tugevalt mõrkjas-hapukas, meenutades kuusevaiku ja lagritsat.

Raskepoolse kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, hapukas-mõrkjas-hapukas-magusakas-mõrkjas-hapuka buketiga übertaseme rüübe! Kuusevõrsed ja marjad on seekord supertasakaalus, jook on mahlane ja maitseküllane. Pakkuda koos külmkuivatatud mustikatega.