Toiduuudised

KOHVIETIKETT: kontrolli, kas sina taipad õigel ajal sobivat kohvi juua (4)

Toidutare, 1. oktoober 2019 12:50
Foto: Panthermedia/Scanpix
Kohv on paljude religioon, ent sellest hoolimata sageli ei tunta seda aromaatset jooki piisavalt. Teeme rahvusvahelise kohvipäeva puhul  Itaalia kommetele toetudes puust ja punaseks ette, millal missugust kohvi tasub juua ning milline kohvijook on üleüldse solvang kohvikultuuri vastu. 

Itaallasted oskavad kohvi austada. Neil on ka väga loogilised juhised, kuidas kosutavat kohvi läbi päeva tarbida, ilma et sellest tõuseks liialt ebamugavusi. Loe ja pane tähele!

Cappuccino
Klassikaline espressopõhine kohvijook, milles on võrdselt kohvi, auruga vahustatud piima ning piimavahtu. Seda jooki tarbitakse vaid enne või hommikusöögi ajal, mitte kunagi hiljem!

Caffè Latte
Cappuccino kreemisem ja piimasem variant, kus üks osa espressot ja kaks osa auruga kuumutatud piima ning veidi piimavahtu kõige peal. Ka see jook kuulub oma suure piimasisalduse tõttu hommikusse!

Caffè Macchiato
Neile, kes siiski tahaks veidi piimasemat kohvi. Espresso, mille otsas on natuke piimavahtu. Seda jooki passib juua terve päev.

Caffè Americano
Itaallaste meelest kõige põlastusväärsem kohv ehk espresso, millele on kallatud juurde kuuma vett, saamaks ameerika stiilis kannu tilkunud kohvi.

Caffè Lungo
Niinimetatud pikk kohv, millele on erinevalt americanost kuuma vett ainult veidi otsa läigatatud.

Caffè Corretto
Kohv, millega sobib lõpetada tööpäeva ning juhatada sisse õhtusööki. Tõlkes tähendab see parandatud kohv ehk tavalisele espressole on otsa tilgutatud veidi head kangemat kraami: grappat, sambucat, või mõnd likööri.

Caffè Freddo
Kuuma aja mittalkohoolne leevendaja - espresso, mida raputatakse šeikeris jää, piima ja pisukese suhkruga, kuni pinnale tekib tagasihoidlik vahukirme.