Retseptid

Taimetark Mercedes Merimaa õpetab tegema armujooki! 

Manona Paris, 12. september 2018, 11:09
 Viktor Tund
Taimetark Mercedes Merimaa õpetas möödunud nädalal Pärnumaal Maria talus peetud lõikuspeo raames toimunud töötoas valmistama armujooki, mille retsept pärineb 900 aastat tagasi elanud nunnalt püha Hildegardilt, säravalt keskaegselt teadjanaiselt, kel oli selgeltnägija kuulsus. 

Mercedes Merimaa ei vaja eriti tutvustamist – sõnaka ja söaka taimetargana on ta juba ammu Eestis  endale nime teinud. Terava ja otsekohese inimesena oskab ta ise oma õpetatavale irooniat kuvada lasta. Nii on ta esimene, kes muigab püha Hildegardi armujoogi üle – ehk kuidas sa siis nunn, kes kaheksandast eluaastast (teistel andmetel 14. eluaastast) kloostris elas, tead midagi armastusest? „Ju ta oli selgeltnägija,“ nendib Merimaa kohaolijate naeru saatel.
Mainitud püha ema kirjutas ka seksuaalsusest ja armastusest, täheldab Merimaa. Hildegard olla olla nii särav daam olnud, et tema juuresolekul läksid mehed, eriti mungad hulluks.
Ent armastusel on mitmeid vorme ning see retsept on piisavalt lihtne ning toniseeriv, et tähelepanu pälvida – seda enam, et on ülilihtne.
Vaja on:
1. Koirohtu tinktuuri, näiteks vermutit.
2. Kuivatatud kukeseeni.
„Koirohi - vermut on koirohu tinktuur – aitab seedimisele kaasa,“ seletab Merimaa. „Kukeseen naljalt looduses ei ussita, sest sisaldab aineid, mida mikroparasiidid ei talu. Kokku tuleb tõeliselt tervislik jook, mis aitab seedimisele kaasa, ning armastus ju käib kõhu kaudu. Need kaks maitset sobivad kokku. Seda ei jooki võetakse vaid väike amps korraga. Seda ei jooda korraga ära.“
Jook saab seda vägevam, kui inimene ise selle valmistab. Kukeseened tuleks seega ise korjata. Kuivatama ja ribastama peaks seeni Merimaa sõnul just sellepärast, et nende maitse korralikult välja tuleks.
Seened tuleks segada vermutiga ja panna maitsestuma. Kui kauaks ja mis vahekorras sõltub taas valmistajast endast – armujook on üks väga subjektiivne asi.
Küsimusele, keda armujoogiga siis mõjutada, vastab Mercedes pisukese naerukuradikesega silmas, et kõik armumaagia algab endast. Kui ennast ei armasta, siis ei armasta ka teised.
Püha Hildegard ehk Hildegard Bingenist oli saksa usutegelane, polühistor, kirjanik ja helilooja, kes elas aastatel 1098 kuni 1179. Paavst Benedictus XVI kuulutas ta pühakuks ja Kiriku doktoriks.

Samal teemal

14. veebruar 2019, 00:01
ETTE TEADA EBAÕNN: naine pani 5000 eurot armuloitsude alla, kuid läks unelmate printsist ikka lahku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
manona.paris@toidutare.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee