Linnuliha retseptid

Kalkun pohlaglasuuriga 

Lia Virkus, 19. detsember 2016 06:19
Kalkun pohlaglasuurigaFoto: Jaan Heinmaa
Uhke lind jõululauale või pidulikule aastavahetuspeole. Pohlad lisavad kaunist värvi ja head maitset. Magushapu pohlaglasuur lisab kalkunile viimase maitsenüansi. Varu kindlalt 3 tundi, et tuleks maitsev-mahlane jõulupraad. Kõrvale sobib hästi hapukapsas ja ahjuköögiviljad.

Kogus: kaheksale
Valmistusaeg: üle 60 min

Koostisosad
1 tk Kalkun (3,5 kg)
1 tk Suur sidrun
3 tk Õun
1 dl Külmutatud pohlad
Sool
Must pipar
GLASUUR
1 dl Külmutatud pohlad
2 spl Agaavisiirup või mesi

Valmistamine
1. Külmutatud kalkun tõsta eelmisel päeval külmkappi sulama.
2. Pane ahi 160 kraadi juurde sooja. Poolita sidrun ja hõõru lind sidrunipoolikutega seest ja väljast üle. Maitsesta ka soola-pipraga nii seest kui väljast. Tükelda õunad sektoriteks, sega pohladega ja täida kalkun nendega.
3. Seo linnul jalad keha külge ja kinnita samal viisil ka tiivad, et need küpsedes laiali ei vajuks. Tõsta kalkun, rinnaosa üleval, ahjuvormi ja kalla vormi u 1 dl vett. Kata lind pealt fooliumiga ja küpseta 2 tundi.
4. Purusta glasuuriks pohlad siirupi või meega, määri glasuur kalkunile ja küpseta ilma fooliumita veel tund aega või kuni praad on kaunilt pruun ja küps. Kasta küpsetamise ajal lindu küpsemisleemega paar korda. Tõsta ahjust, kata pealt taas fooliumiga ja lase seista fooliumi all 15 minutit.