Toiduvideod

VIDEOARHIIV | UUSAASTAÖÖ KROON: kuidas peenest Moskvas loodud Olivier’ salatist sai kodune kartulisalat (+ kõige algupärasem retseptioletus) (6)

Manona Paris | Video: Tatjana Iljina, 28. detsember 2021 10:12
Foto: Tatjana Iljinina

Kartulisalat on eestlaste peolaudade kroon olnud juba mitu inimpõlve. Nõukogude Liidu „viljastavates“ tingimustes kulutulena üle kuuendiku planeedist levinud külmroal on aga suursugused juured, mida ei tasu ära unustada. 

Kui palju on ühist meie köökides nendel tundidel kibekiiresti valmivatel tuhandetel kartulisalatitel ja üle-eelmisel sajandil Belgast pärit koka Lucien Olivieri loodud külma suupistel? Võib teatavate mööndustega tunnistada, et selleks ongi vist vaid kartul. Kõik muu on aastate vältel muutunud, suitsutatud põldpüü on asendnud doktorivorstiga ning kapparid ja oliivid munadega. Mis aga on sama? See on armastus selle roa vastu. Venemaal on see isegi nii suur, et kartulisalat valiti tänavu väidetavalt suisa roaks, mis defineerib rahvuslikku maitset.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.12.2021
9 KARTULISALATIT! Valmista aastavahetuseks kas traditsiooniline või vimkaga piduroog
23.12.2021
VIDEOARHIIVIST | VANAKOOLI LIHTSAD JÕULUROAD: auhinnatud kokk Inga Paenurm teab, kuidas panna 2 seapraadi küpsema vaid 10 minutiga!
06.12.2021
Venelaste traditsiooniliselt uhket pühadeperioodi ohustab toiduhindade järsk tõus
30.12.2020
AASTAVAHETUSEKS HÕRGUTISI: kaks kergesti valmivat suupistevaagnat peolauale