Toiduuudised

Kuus toitu, mis röövivad sult suure tõenäosusega une (2)

Ohtuleht.ee, 15. märts 2018 16:28
Õhtul loobu parem tomatist: see on loomult happeline ja häirib seedeprotsessi normaalset tööd, mistõttu on raske uinuda.Foto: PantherMedia/Scanpix
Kui sa õhtuti magama ei saa jääda, otsi esmalt põhjust sellest, mida oled pärastlõunal põske pistnud - suure tõenäosusega viivad siin väljatoodud road sult une.

* Punane liha on rasvane ja valgurikas, seetõttu on seda raskem seedida. Kui keha peab liha seedimisele energiat kulutama õhtul, mõjutab see su ööpäevast rütmi, kirjutab Cosmopolitan. Punase liha söömiseks on parim aeg lõunapaus.

* Praetud toidud on rasvased, koormavad seetõttu seedeelundkonda ja võivad tekitada ka kõrvetisi. See omakorda ei soodusta uinumist.

* Šokolaad sisaldab kofeiini kõrval ka stimulante, mis ergutavad südame tööd. Kui magusaisu kimbutab õhtul, eelista õhtutundidel stimulandivaba valget šokolaadi.

* Vürtsikad road koormavad samuti seedesüsteemi, mis omakorda mõjutab kogu keha. Jäta ka vürtsikate roogade nautimine lõunaks.

* Tomat on loomult happeline, see aga häirib seedeprotsessi normaalset tööd, mistõttu on raske uinuda.

* Värske salat on kahtlemata tervislik, kuid selle koostisosad sisaldavad nii palju vett, et pead suure tõenäosusega öösel pissile minema. Värsket salatit võiksid süüa kõige hiljem paar tundi enne uneaega, siis jõuad enne uinumist vetsus ära käia ja katkematult hommikuni magada.

Samal teemal

14.02.2018
Apteeker soovitab: liikumine ja vitamiinid viivad kevadväsimuse
19.01.2018
Mis aitaks rahulikult uinuda?
09.01.2018
ÕPI PUHKAMA: kosutav uni tagab tervise ja elurõõmu
09.00.2018
Magades turvaliselt tööle?