Toiduuudised

Viis taimetoitlaste toitumisnippi, mida võiks järgida igaüks (5)

Õhtuleht.ee, 24. november 2017 15:35
Foto: PantherMedia / Scanpix
Kuigi tervislik toitumine tähendab ennekõike tasakaalustatud ja mitmekesist toitumist, on meil kõigil taimetoitlastelt üht-teist kasulikku kõrva taha panna.

* Eelista hooajalisi puu.- ja köögivilju. Hooajaline kraam on sageli odavam, kuid ka toitaineterikkam ja maitsvam, kui hooajaväline kaup, tuletab meelde portaal Today . Eriti hea on, kui üht-teist saaks ise kasvatada või metsast korjata.

Samal teemal

* Tarbi kiudaineid. Oma toitumist tõsiselt jälgivad täisveganid saavad võrreldes kõigi teistega toidust üldjuhul rohkem kiudaineid. See tähendab, et igaüks võiks iga päev süüa nii puu- kui köögivilju, pähkleid ja seemneid, samuti teravilju ja kaunvilju. 

* Hangi valkusid taimedest. Kehale on kasulikud nii taimsed kui loomsed valgud, sestap võiksid paaril päeval nädalas teised esimestega asendada. Taimseid valke on liiatigi kergem seedida, kuid kõht püsib täis ikka.

* Tarbi südamesõbralikke rasvu. Keha vajab jäid rasvu, mida saab näiteks pähklitest ja seemnetest, avokaadost ja oliivõlist. Kui sa neid sööd, on su immuunsüsteem tugevam.

* Tarbi toidulisandeid. Mitte keegi ei saa mitte kunagi toidust kätte kõiki vajalikke mineraale ja vtamiine. Sestap on vägagi mõistlik oma menüüd analüüsida, lasta arstil teha vitamiinisisaldust näitavad analüüsid ning vastavalt sellel lisada oma igapäevamenüüsse toidulisandeid.

Samal teemal

08.12.2017
Seitse lihtsat soovitust, kuidas lõunasöögiga õhtuni vastu pidada
29.11.2017
Seitse toitu, mida peaksid hea tervise nimel sööma iga päev
28.11.2017
MEHHIKO ROHELINE KULD: avokaadosid kaitseb politsei eriüksus
27.11.2017
Kuidas liiga kiiresti söömine su tervist mõjutab?