Toiduuudised

Toitumisnõustaja: lapsi saab puu- ja köögivilju armastama panna mängu abil (1)

Silja Paavle, 7. märts 2017 15:30
Foto: PantherMedia / Scanpix
Rimi toitumisnõustaja Katri Merisalu soovitab lastevanematel õpetada lapsi juba varakult tundma ja hindama erinevaid puu- ja köögivilju, mida on kõige lihtsam teha läbi mängu.

„On teada, et võrreldes teiste Euroopa riikidega söövad Eesti lapsed kõige vähem puu- ja köögivilju,“ sõnas Rimi toitumisnõustaja Katri Merisalu. „Lapse organism areneb kiiresti, selle pärast on lapsele väga vajalik kõrge väärtusega toit. Puu- ja köögiviljad on rikkad erinevate vitamiinide, mineraalide ning kiudainete poolest – need kõik on hea tervise ja arengu jaoks väga vajalikud ained. Puu- ja köögiviljade söömine iga päev aitab lastel näiteks ennetada ülekaalu, tugevdada immuunsussüsteemi, parandada seedimist ning  hoida tasakaalus ka vaimset tervist. Selleks, et saada puu- ja köögiviljades leiduvatest toitainetest maksimaalselt kasu, tuleb süüa võimalikult palju erinevat värvi vilju. Päevas peab tarbima kindlasti rohkem kui viis 100grammist portsjonit puu- ja köögivilja.“

Katri Merisalu soovitab lastevanematel tutvustada lapsele puu- ja köögivilju läbi mängu: erinevad värvid, kujud, maitsed – see kõik on lapse jaoks uus ja põnev maailm. „Miks mitte õpetada lapsele näiteks  värve puu- ja köögiviljade abil ning ühendada praktiline tegevus kasulikuga. Öeldakse küll, et toiduga ei mängita, aga mina soovitan just vastupidist. Mida varem laps harjub tervislike maitsetega, seda suurema tõenäosusega on puu- ja köögiviljad tema menüüs ka täiskasvanueas," rõhutab toitumisnõustaja. 

Samal teemal

22.02.2017
Viis nippi, kuidas suurendada lastes köögiviljaarmastust
23.11.2016
Viis nippi, kuidas lapsi köögivilju sööma panna
08.09.2016
Mida tervislikumalt laps toitub, seda tervem on ta hilisemas elus
01.09.2016
Lastearstid: väikelaste toitumine nõuab lapsevanematelt suuremat tähelepanu