Rabarber on tervisele kasulik, kuid süüa tohib ainult noori varsi.Foto: PantherMedia / Scanpix
Silja Paavle 23. mai 2016 12:24
Rabarberi hooaeg on täies hoos. Sestap tuletab terviseamet meelde, et oma tervise huvides võtke jooke ja kooke tehes taimest parim, mis tal pakkuda on ehk noored varred. Lehed jäägu kompostiks

Rabarber, me teame, on väga hea, aga ainult noored varred, kirjutab terviseamet suhtlusportaalis Facebook ning soovitab lehtedesse ettevaatlikumalt suhtuda. Tõsi, väike kogus rabarberi lehti supi maitsestamiseks on OK, aga päris kindlasti ei tohi rabarberi lehti kasutada smuutide, pestode valmistamiseks, kuna leht on sellel taimel äärmiselt maksatoksiline! Mürgistusteabekeskusel on juba teada juhtum, kus rabarberi lehe söömine lõppes haiglaraviga.

Sama ettevaatlik tasuks olla ka suvaliste maa sees leiduvate juurikate toiduks tarvitamisel, eriti siis kui loodusõpetuse tunnid ei ole kunagi kuulunud lemmikainete hulka. Nii sai mürgistuse infoliin 16662 kõne, kus võilillejuurika pähe tarvitas perekond kaebuste järgi hinnates ilmselt hoopis karumustika juuri.

Sel kevadel aga oli lastehaiglas tütarlaps, kes enda teadmise järgi korjas toiduks karulauku, ent kujunenud tervisekaebused viitasid tegelikult piibelehele.

Enne taimede korjamist ja nende sööma hakkamist uurige täpsemalt nende välimust ja toimeid! Häda korral või isegi üksi kahtluse olemasolul vali mürgistuse infoliin 16662, kus teie kõnedele vastatakse ööpäevaringselt.