Toiduuudised

KOROONAKINDEL RESTO? Tallinnas üritati luua söögikohta, milles oleks eriti turvaline einestada (1)

Toidutare, 30. juuli 2021 18:46

Nordic Hotel Forum avab pärast 12,5 miljonit maksma läinud suurrenoveerimist Viru väljakule avaneva uue japandi stiilis ehk Jaapani ja Skandinaavia fusioonkööki pakkuva restorani Noho, kus on koroonaohu minimeerimiseks ka kaheksa klaastarudega „privaatsaali“.

Nordic Hotel Forumi juhi Feliks Mäguse sõnul avatakse täielikult renoveeritud hotell juba augusti esimesel nädalal. Tallinna keskväljakule avanev restoran on suunatud peamiselt just kohalikele inimestele.

 

Noho uus peakokk on viimati Schlössle Hotels Groupi ja Stenhusi restorani peakokana töötanud Timofei Monahhov.

 

„Peale eksootilise köögi on Noho eripära tänavaalale paigutatud kaheksa 4-8-kohalist teistest külastajatest eraldatud klaasist ja soojendusega taru, mille disainis arhitekt Indrek Allmann,“ lisas Mägus.

 

Nordic Hotel Forumi juhi kinnitusel pandi nii restoranide kui kogu hotelli renoveerimisel eritähelepanu turvalisusele. „Ehitasime täielikult ümber ventilatsiooni- ja muud tehnilised süsteemid ning Nordic Hotel Forum on esimene hotell Eestis, millel on üle maja viirusetõrjeseadmed. Lisaks pakume külastajatele täiendava usaldusmeetmena Eestis loodud kaelaskantavaid õhupuhasteid Respiray, mis puhastavad UV-kiirguse abil 99 protsenti sissehingatavast õhust.

 

 Nordic Hotel Forum jätkab koostöös Tallinna Keskkonnaameti ja Tallinna Mesinike Seltsiga hotelli katusel kuue mesitaru pidamisega. „Meie enda mett saab nautida hommikusöögi kõrvale otse meekärjest ning Nordicu nimest ja mee ladinakeelsest nimetusest mel on inspireeritud ka restorani nimi Nomel,“ lisas Mägus.