Toiduvideod

Lugu ilmus detsembris 2020

VIDEOARHIIVIST | VANAKOOLI LIHTSAD JÕULUROAD: auhinnatud kokk Inga Paenurm teab, kuidas panna 2 seapraadi küpsema vaid 10 minutiga! 

Manona Paris, video: Hannes Dreimanis, montaaž: Tatjana Iljina, 23. detsember 2021 12:26
Need jõulud tulevad veidi teisiti, väiksemas ringis, vaid enda perega – ja hea ongi! Ei maksa ka muretseda, et nüüd jäävad maitsvad pühad olemata – me õpetame sulle, kuidas teha jõuluroogi, nii et sööjad nurruvad rahulolust ja sa ise oled köögis VAID mõned minutid!

Markofka Toidutoa perenaine Inga Paenurm on Eesti kulinaariataeva särav täht. Ta on söötnud Ilveste presidentuuri ajal kõhud täis Kadrioru elanikel ja külalistel. Ta käib koos teiste peakokkadega innukalt mööda koole, et lastele lihtsaid kokandusalgtõdesid edastada. Vaid napp kuu tagasi pälvis ta kulinaariamaailmas väga kõrge tunnuse – teise Eesti naiskokana Cordon Bleu auraha. Lisaks on tegu suurest maaperest pärit muheda olekuga kahe lapse emaga, kes hindab kohalikke lihtsaid tooraineid ning teab omast käest, et hea toit peab valmima kiiresti ja olema maitsev.   

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.12.2021
VIDEOARHIIV | UUSAASTAÖÖ KROON: kuidas peenest Moskvas loodud Olivier’ salatist sai kodune kartulisalat (+ kõige algupärasem retseptioletus)
21.12.2021
VIDEOARHIIVIST | VANAKOOLI LIHTSAD JÕULUROAD: ohhoo! Vaata, kust on verivorst tegelikult pärit ja kui lihtne on seda ise kodus teha
20.12.2021
VIDEOARHIIVIST | VANAKOOLI LIHTSAD JÕULUROAD: kuidas panna veerandtunniga hauduma maitseküllased Mulgi kapsad ja pitsiline köögiviljaterriin
05.12.2021
KERGED JÕULUTOIDUD | VIDEOÕPETUS | See lihtne ja maitsev seitsme mereanni salat on Itaalia jõuluklassika ja tõeline gurmee!