Ühe kilo mee saamiseks töötavad 500 mesilast 4 nädalat ja läbivad teekonna, mis on võrreldav 3 tiiruga ümber maakera.Foto: Andres Tamla
Kersti Eero 11. september 2020 17:23
Korduvalt on kõlanud arvamus, et sügisesel meel on rohkem raviomadusi, see-eest suve algul korjatud mesi maitseb paremini. Üldiselt loetakse maitseomadustelt paremaks heledat läbipaistvat mett – selline on näiteks pärnaõiemesi ja pärnaõie-ristikumesi. „Inimesed tajuvad maitseid erinevalt ja seepärast ei saa ka öelda, et kevadine mesi on parem. Või vastupidi. Pärnaõiemett igal aastal polegi, suuremas koguses võib seda saada kord kümne aasta jooksul,“ ütleb tubli kümme aastat Läänemaal mesilastega toimetanud Andres Tamla. 

„Tänavune meeaasta on minu jaoks alla keskmise, kuid see on piirkonniti väga erinev,“ tõdeb tubli kümme aastat Läänemaal mesilastega toimetanud Andres Tamla. Kuuldavasti olnudki juba paarkümmend kilomeetrit kaugemal pere keskmine saak ka paarkümmend kilo suurem.  

Korduvalt on kõlanud arvamus, et sügisesel meel on rohkem raviomadusi, see-eest suve algul korjatud mesi maitseb paremini. Üldiselt loetakse maitseomadustelt paremaks heledat läbipaistvat mett – selline on näiteks pärnaõiemesi ja pärnaõie-ristikumesi. „Inimesed tajuvad maitseid erinevalt ja seepärast ei saa ka öelda, et kevadine mesi on parem. Või vastupidi. Pärnaõiemett igal aastal polegi, suuremas koguses võib seda saada kord kümne aasta jooksul,“ ütleb Andres.  

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad