Kolumnid

KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Pühajärve restoran: ärimudel tuua ääremaale tükike Tallinna, makstes keskmiste toitude eest üle keskmise, ei vaimusta (3)

Karmo Tüür, 16. jaanuar 2022 19:43

Kollaaž

Foto: 2x Karmo Tüür

Millal oleks veel sobilikum aeg minna Otepääle kui mitte lumerohkes jaanuaris? Noh ja kui juba Otepää, siis miks mitte võtta sihiks talvepealinna noobleim puhvet nimega Pühajärve restoran? Seda kasvõi juba vaate pärast ... mis, tõsi küll, hämarduvas talveõhtus kuigi hästi ei toiminud.

Igatahes ajas kamraad ilmale ja teeoludele sobilikule kopsakamale Mersule hääled sisse. Nähh, mis hääli sel tänapäevasel massinal ikka niiväga on, aga vaata, kuidas on ikka peas kinni kõik need vanad väljendid. Igatahes sedavõrra edevam on säänse maasturi sisustus, millest uhkuse ja rahulolekuga rääkimise-demonstreerimise saatel me märkamatult kohale jõudsimegi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.01.2022
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | C. F. Hahni pubi (Pärnu): kui asute seljankat tegema, mõelge raskema hommiku peale. See supp peaks andma eluisu tagasi!
26.12.2021
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Kivi kõrts (Alatskivil): mis valemiga see puhvet toimib? Siit õhkab kaugele ehedust ja jämedaid maitselubadusi
18.12.2021
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Kalarestoran (Pangodi): kulinaarset orgasmi siit puhvetist ei leia, kuid hästi oskavad nad süüa teha ikkagi
12.12.2021
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Ränduri Pubi (Tartu): siiras sillas ja püsti, kiites oskust teha lihtsat rooga nii uskumatult maitsvana!