Kolumnid

KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Humala nimeline puhvet Tartus tekitab ootusi, millel pole lootustki täituda 

Karmo Tüür, 17. oktoober 2021 17:51

Kollaaž

Foto: 2x Karmo Tüür

Hurraaaa, Tartus on jälle „Humal“! Või siis ikkagi ei ole? Noh ütleme et on ja ei ole ka.

Äsja avati puhvet nimega Humal, aga sellel pole mitte muhvigi ühist kultusliku nõuka-aegse Humalaga, selle tsentraalse õlletempliga, mis aegade ja olude tõttu on täiesti taastamatu nähtus niikunii. Teisalt jälle, niipalju neil kahel kohal siiski pistmist on, et uue Humal nimelise koha avas seesama seltskond, kes varem tegutses vana Humala asemele rajatud pesas nimega PolPo, mis nüüd siis omakorda kinni on.

Keeruline, eks ole? Igatahes tuleb lähtepunktiks võtta asjaolu, et Tartus on taas üle aastakümnete asutis nimega Humal, millesse legendaarse „vana Humala“ hõngu otsima minna pole mõtet. Ainuke õhkõrn seos on tahtmise korral asjaolus, et õllevalik on asutuses enam-vähem OK. Eraldi kiitmist väärib see, et mõlemad Tartu väike-pruulikojad (Anderson’s ja Pühaste) on kenasti menüüs esindatud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.10.2021
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Da Vinci (Tartu): ülimalt püsti, tomatipunane ja lehvitab Itaalia lippu! Praepöidlal on aga kahestumine
03.10.2021
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Oma Kohvik (Narva): kiidusõnad borši kodumaa Ukraina traditsioonide järgimise eest!
26.09.2021
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Chicago 1933 (Tallinn): vürtsitšakrad on kenasti õhevil ja nina kergelt vesine, see on aga hea märk!
19.09.2021
KARMO TÜÜRI SUPIPÖIAL | Kastrul (Pärnus): nii pikka ooteaega ei olnud pakutav toiduelamus küll väärt