Toiduuudised

VIDEOÕPETUS | VANAKOOLI LIHTSAD JÕULUROAD: ohhoo! Vaata, kust on verivorst tegelikult pärit ja kui lihtne on seda ise kodus teha 

Manona Paris, Video: Rauno Vahtre, montaaž: Tatjana Iljina, 21. detsember 2020 17:21
Foto: Rauno Vahtre

Kes on kord saanud kodutehtud verivorsti maigu suhu, see enam poekraami peale vabatahtlikult tagasi ei lähe, vaid hakkab juba detsembri alguses otsima verd ja soolikaid, et ise pühadelaua kroonijuveel kokku segada.

Verivorst ei olegi kummalisel kombel mingi iidne eestlaste lemmikroog. Pärit on see hoopis Vahemere-äärsest kandist, täpsemalt Kreekast. Seda on mainitud üle 5000 aasta vanustes tekstides.

„Erinevatele ajaloolistele faktidele tuginedes jõudis verivorst Lääne-Eestisse rannarootslaste kaudu ning Lõuna-Eestisse Lätist 19. sajandi lõpul ja eelmise sajandi alguses,“ räägib Rakvere lihakombinaadi tootekategooriajuht Heli Sepp. Seega ei ole verivorstil eestlaste jõulumenüüs ülipikka ajalugu. „Enne seda tegid eestlased jõululauale valget tanguvorsti, mis olemuselt on verivorstiga sarnane, kuid ilma vereta,“ lisab ta.

Markofka Toidutoa perenaine, hiljuti Cordon Bleu auraha saanud peakokk Inga Paenurm näitab kõigile kahtlejatele, kui lihtne on ise kodus verivorsti teha. Selleks on vaja üllatavalt vähe asju. Tulemus aga lööb kõik pahviks ja täidab meele siira rõõmuga.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.12.2020
VIDEOÕPETUS | Kõik jõulutegevused tehtud? Vooli koos perega küürakaid küünlaid!
16.12.2020
VIDEOÕPETUS | VANAKOOLI LIHTSAD JÕULUROAD: ise sülti teha on lihtsamast lihtsam ja väga maitsev!
07.12.2020
VIDEOÕPETUS | VANAKOOLI LIHTSAD JÕULUROAD: kuidas panna veerandtunniga hauduma maitseküllased Mulgi kapsad ja pitsiline köögiviljaterriin
29.11.2020
VIDEOÕPETUS | VANAKOOLI LIHTSAD JÕULUROAD: auhinnatud kokk Inga Paenurm teab, kuidas panna 2 seapraadi küpsema vaid 10 minutiga!