Toiduuudised

MEGA MUNAGALERII | Munad maskis, kosmilised kerad ja 138 muna karantiinis hooldekodu elanikke rõõmustama 

Manona Paris, 13. aprill 2020 10:52
Foto: Manona Paris
Milliseks teie peres nende lihavõtete ajal kanamune värviti? Ilu ei pea mitte vaka all hoidma, jaga seda teistega! Nüüd rohkem kui varem on seda väga vaja! Saada meile oma pühademunade pilt ja vaata teiste pilte! 

Armas lugeja, rohkem me pilte avaldamisele ei võta, aga kiika Toidutare Facebooki, sealt näeb veel fotosid ja saad sinna enda oma laadida!

Meie lugejad on olnud tänavu eriti andekad. Tundub, et moodne on teha nn kosmosetüüpi mune, kus segunevad erinevad tehnikad.

"Mustad sōstrad ja kurkum seekord tegijad," edastab meile Reet. "Külmutatud mustad sōstrad said koos munaga väikseks jäänud sokkide sisse. Siis kogu see ilu nööriga kinni ja kurkumivette keema. Pärast keemist lōikasin riidesse augu, et kollane ikka munale ligi pääseks ja jätsin mōneks tunniks seisma."

Mustad sōstrad ja kurkum seekord tegijad. Külmutatud mustad sōstrad said koos munaga väikseks jäänud sokkide sisse. Siis kogu see ilu nööriga kinni ja kurkumivette keema. Pärast keemist lōikasin riidesse augu, et kollane ikka munale ligi pääseks ja jätsin mōneks tunniks seisma.Foto: Reet R

Kõige nutikamad munad tegi meile Nele Verhovtsova, kes asetas päevakajalisust arvestades oma sibulaga värvitud munadele ette maskid. Täispunktid! "Munad on värvitud sibulakoorte ja tangudega. Hiljem joonistatud peale silmad ning tehtud paberist mask," teatas meile autor, kes peab ka meisterdamisele pühendatud Instagrami kontot. 

Saadan dekoreeritud kanamunad. Värvitud sibulakoorte ja tangudega. Hiljem joonistatud peale silmad ning tehtud paberist maskFoto: Nele V.

Inimesed ei pelga ka munade värvimisel koguseid - meie galeriis on ka vaat et paarisaja värvitud muna pilt!  "Mune on palju sellepärast, et töötan hooldekodus abikokana," lausus Toidutare pärimise peale Liina, kes meile pildi saatis. 

Liina töökohaks on Järvamaal asuv Käru Südamekodu. Praegu on nad eriolukorra tõttu karantiinis. Ent see ei tähenda, et kevadpühad jääks tähistamata! "Hoolealustele sai igaühele kaks muna värvitud. Kokku oli mune 138," lausub Liina.

Natukene mune sai värvitud poest ostetud munavärvidega. Foto: Liina

Absoluutne hitt on sibulakoor, aga üha enam kohtab punast kapsast, kurkumit ja mustikaid. Väga huvitava sinise efekti annavad kuivatatud rukkililleõied – nii et suvel on tark tegu neid varuda! 

Samal teemal

11.04.2020
VIDEOEKSPERIMENT! Testime nippe, kuidas looduslikult mune värvida (+ milline muna üldse süüa ei kõlvanud!)
10.04.2020
Einar Ellermaa | Ülestõusmispühad on uue elu pühad, aga me ei tea, milline tuleb uus elu pärast paastu
10.04.2020
SUUR ÜLEVAADE! Traditsioonilised lihavõtete hõrgutised, seletused ja ajalugu kogu maailmast
09.04.2020
Lähenevate lihavõtete hoos: 3 kogupere tegevust munadega