Toiduuudised

KRIISIKÖÖGI VÄLJAKUTSE | Kuidas ma elus esimest korda kimtšit tegin (õige Korea retsept ja video!) 

Manona Paris, 16. aprill 2020, 20:06
Kodune kimtši.Foto: Manona Paris

Ma ei saa öelda, et mul oleks kodukontoris kahe lapse kõrval liiga igav. Ent kuna töö on köök ja söök, olen tabanud end õhtuti endale huvitavamate retseptide uurimiselt ja järgi tegemiselt.

Kuna mulle on mitu korda öeldud, et ka teised võiks minu katsetustega tahta sammu pidada, otsustasin need kirja panna. Ma olen küll Toidutare peatoimetaja, ent erialalt siiski ajakirjanik ja sügavamal toidumaailmas siiski pigem amatöör. Seda põnev on seda avastada, sest kui mina saan hakkama, saate ka teie!

Üks minu pikemaajalisi paleusi on olnud Korea hapendatud kapsas ehk kimtši. Selle mõnusa särtsaka ja tervisele fermenteerimise tõttu oh kui kasuliku tootega tegin esmakordselt tutvust 15 aastat tagasi. Mul polnud ühel ajahetkel enda kööki ning õhtusöök koosnes kuumalettidelt. Esimene kimtšikarp sattus mu korvi vist tänu eksitusele – tahtsin mingit muud salatit osta. Õnneks siiski proovisin seda, hoolimata veidi iseloomulikust lõhnast. Vau! Ja veelkord vau! Armastus kimtši vastu sündis esimesest ampsust.

Vahepealsetel aastatel arvasin, et ma võin õppida paljusid asju ise tegema, aga kimtšit vist ei iial. Tasapisi aga täienesid meie kaupluste riiulid. Sealt oli saada ka korea spets-tšillit gochugaru't, mis on hädavajalik kimtši tegemiseks. Seda on näiteks saada nii Umami kui ka Piprapoe veebis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

5. mai 2020, 10:38
KRIISIKÖÖGI VÄLJAKUTSE | Hommikusöök New Yorgi moodi ehk Kuidas ma esimest korda bagel’eid tegin
26. aprill 2020, 10:05
ME SAAME HAKKAMA | Tippjuuksurist kimtšimeistriks hakanud Priidu Allandi on kriisile siiralt tänulik
6. aprill 2020, 16:44
KRIISIKÖÖGI VÄLJAKUTSE | Kuidas ma tegin esimest korda tuuletaskuid – ja läbi kukkusin. Ja mis siis sai...
25. märts 2020, 07:35
SAMM SAMMULT | Trendikas kimchi tugevdab immuunsust ja seda on nii lihtne ise teha