Toiduuudised

KODUNE PIDU: tee püha Patricku päevaks neid isuäratavaid Iiri toite (1)

Toidutare, 17. märts 2020, 10:13
Iiri pajaroogFoto: Jaan Heinmaa
Ööl vastu Püha Patricku päeva sulgusid ka enamus anglosaksi maade nagu Suurbritannia, Iirimaa ja Ameerika Ühendriikide pubid ja restoranid. Kuidas siis tähistada Iirimaa kaitsepühaku päeva, mil tavaliselt tehtud rohelisse rõivastatud paraad, söödi kartulitoite ja joodi ohtralt head õlut?

Vastus - kodus, otse loomulikult. Head maitsed ei pea karantiini tõttu kaduma ja iiri toite on üsna lihtne järgi teha, kuna nende koostisosad on lihtsad ja eestlastele omased. 

Samal teemal

Maailmas soovitatakse teha sõpradega kogunemisi läbi sotsiaalvõrgustike, ehk tõsta klaase ja nautida toitu veebi vahendusel. Kuna te pole samas ruumis siis viirused ei levi, tujutõstvad toostid aga küll. 

Üks patrickupäeva stamm-asju on roheline õlu. Seda tehaks enamasti toiduvärviga. Oluline on midagi rohelist ka kanda või sisustuses kasutada, sest roheline on Iirimaa värv ja Püha Patrick selle maa kaitsepühak.

Püha Patrick (387-493) on Iiirimaa kaitsepühakuks saanud katolik piiskop, kelle teeneks peetakse ka maa ristiusustamist. Sündis ta aga hoopis Inglismaal ja tema vanemad olid roomlased. Iirimaale sattus ta lapsena orjana, ent põgenes ja võttis 16-aastasena vastu ristiusu. Euroopas end teoloogiliselt harinuna naases ta Iirimaale ja suutis veenda kogu maad ristiusku vastu võtma. Temaga on seotud ka mitmeid legende, näiteks olla ta käskinud madudel Iirimaalt lahkuda. 

Püha Patricku päeva hakati laiemalt tähistama peale seda, kui erinevad prblemid, nende hulgas nälg ajasid iirlased 17.-18- sajandil oma kodudest vällja. Läksid aga nad peamiselt uude maailma ehk Ameerikasse. 19. sajandiks muutus iirlaste laia diasporaa tõttu Patricku päeva tähistamine üle maailma väga populaarseks.Öeldakse, et sel hetkel on kogu maailm iirlane.

Vähem on teada, et algselt oli päeva nimivärv sinine, ent siis muutus see roheliseks, et suurendada patriootlikkust. Oma osa oli ka selles, et Iiri armee sõdurite mundrivärv sügavroheline. 

Tänapäeval peetakse püha Patricku Päeva puhul paraade ning otsitakse endast üles kübeke midagi iiripärast, rüütatakse see rohelisesse ja siis nauditakse head õlut ja toitu. Iirlased on õnneusku rahvas, niisiis on nende toitude söömisel õnnistav toime.

Lisaks kui teil on kuskilt võtta austreid, siis ka neid tasub iirlaste auks mekkida, kuna nende rannikul on ühd maailma vingeimad austrikasvandused!

Ja õnne - seda on hetkel ju väga vaja, kas pole?

Klikka retseptil: Iiri pajaroog

Iiri pajaroogFoto: Jaan Heinmaa

Traditsiooniline lihtsatest ainetest Iiri roog sarnaneb paljuski meie ühepajatoidule.

Klikka retseptil: Iiri lambaliha-kartulivorm 

Iiri lambaliha-kartulivorm Foto: Jaan Heinmaa

Toekas vormiroog lambalihast, kui vaja veidi tõhusamat suutäit. Võid asendada lambaliha ka veisega. 

Klikka retseptil: Kojamehe kreooli moodi kana ja kartulipuder Brexit 

Kojamehe kreooli moodi kana ja kartulipuder BrFoto: Tatjan Iljina

Köögis peab ikka saama nii nalja kui ka head maitset. Toidutare ja Õhtulehe saates "Poliitköök" valmistas rahvaesindajaks pürgiv profikokk Kojamees ehk Tarmo Kruusimäe ühe igavesti rokkiva roa, milles segunevad särtsakal ning humoorikal moel eri kultuurid, poliitika ja kombed. 

Klikka retseptil: Brittide simneli kook 

Brittide simneli kook Foto: Britt Paju

Vägagi päevakohane maius. See on paastu viimasele pühapäevale, tänavu 22. märtsile pühendatud maius, mille ülesehitus meenutab Krisuse teekonda ja ülestõusmist. Koogil on alati 12 muna, mis tähistavad apostleid (välja arvatud Juudast). Hea maius ka katoliku pühaku päeval teha! 

Klikka retseptil: Iiri soodaleib punaste läätsedega 

Iiri soodaleib punaste läätsedega Foto: Jaan Heinmaa

Ahjusoojalt koos võiga viib see küpsetis keele alla. Maitseb hommikukohvi kõrvale, koos juustuga on seda hea pakkuda ka külla tulnud sõpradele esimese nälja kustutamiseks ja oma perele argiõhtuseks maiustamiseks.

Klikka retseptil: Colcannon 

Colcannon Foto: Jaan Heinmaa

Iiri päritolu kartulitamp kapsaga maitseb hästi nii võisilma kui krõbeda peekoniga.

Klikka retseptil: Kartuliskoonid parmesani ja peekoniga 

Kartuliskoonid parmesani ja peekoniga Foto: Jaan Heinmaa

Brittide maailmakuulsad skoonid on üks paljudest võimalustest, kuidas pere lihtsa vaevaga loetud minutite jooksul maast lahti saada. Singi, parmesani ja pune vastupandamatu lõhnabukett tirib teki alt välja viimase kui unimütsi!

Klikka retseptil: Inglise õunakook 

Inglise õunakook Foto: Daisy Lappard

See õunakook on pärit Inglismaa Iirimaa poolsest osast, kus seda tavapäraselt pakutakse kellaviietee kõrvale.

Klikka retseptil: Suur segadik 

Suur segadik Foto: Mari-Liis Ilover

Tegu on kuulsa Inglise magustoiduga Eton mess, mille eestindasime üsna meelevaldselt suureks segadikuks. Aga seda ta ju on! 70aastase ajalooga desserti serveeritakse iga-aastasel Etoni ja Winchesteri kooli vahelisel kriketiturniiril. Sobib ka Iirimaa kaitsepühaku päeval. 

Klikka retseptil: Banoffe ehk Inglise banaanimagustoit 

Banoffe ehk Inglise banaanimagustoit Foto: Mari-Liis Ilover

Krõbe põhi, iiriskommine keedetud kondenspiim, banaanid, vahukoor ja šokolaad, mmm... Kogus 12 lõiku.