Toiduuudised

VIDEO | KOHVIEKSPERT SOOVITAB: juhised algajale, kuidas leida parimad oad (1)

Manona Paris, 7. märts 2020 07:38

Kuum, kirglik ja ah kui erutav! Tass kvaliteetsest vastjahvatatud ubadest pruulitud kohvi mõjub nagu armsama suudlus keset sombust halli päeva. Ent kuidas selle armukesega tuttavaks saada, kui seni oled harjunud ostma toidupoest valmisjahvatatud kohvi ning sellele kuuma vett peale kallama?

Kohvimaastik on sama pöörane ja imeline nagu veini või õllede puhul, ning jõudmas eestlastele koju kätte. Vaat et üleöö on avatud kümneid mikroröstikodasid, kus saab valida omakorda kümnete ubade ja eri röstimiskombinatsioonide vahel. Millise maailmajao ube te sooviksite? Kuidas kasvatatuid? Kuidas need oad võiks olla röstitud? Kuidas teile sobiksid lillelised maitsenoodid?

Pole ime, et turvalise tilkurmasina või suisa kruusi sisse segatud pätijoogiga harjunud kohvihuviline selle peale peab targemaks jalga lasta. Ent hirm on asjata – kohvimaailm nagu mis tahes muu meeleline naudingutemaa ei oma valesid või õigeid teid. Ja nagu ikka elus, pole ka siin oluline kuskile pärale jõuda -leida mingi ülim maitse – vaid hoopis eri maitsete kogemine.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.04.2021
Tee kohvi valmistamine mõnusaks rituaaliks ehk Kuidas töötab käpaga espressomasin?
14.01.2021
EESTLASTE KOHVIEELISTUS: keskmise röstiga uba ning palun rohkem latte’t ja cappuccino’t!
06.09.2020
TERAV MAITSEMEEL | Roland Põllu kaitses edukalt parima kohvitundja tiitlit
04.09.2020
TUNNE OMA KOHVI | Mida tähendavad fair trade ja direct trade ubade puhul?