Toiduuudised

Lugu ilmus Nipiraamatus detsember 2019

JÕULUVÜRTSIDE TEEKOND | Kust jõuavad meieni nelk, kaneel, kardemon, ingver ja mustkaatpähkel? (1)

Therese-Liise Aasma, 19. detsember 2020 16:44
Kaneel, ingver, kardemon, muskaat ja nelk on põhjamaalastele nii südamelähedaseks saanud, et ilma nendeta oleks pühade ajal justkui midagi puudu.Foto: Public Domain Pictures / Pexels
Kaneel, ingver, kardemon, muskaat ja nelk on põhjamaalastele nii südamelähedaseks saanud, et ilma nendeta oleks pühade ajal justkui midagi puudu. Räägime sulle, mida võiksid veel nendest jõulumaitsetest teada.

Paljud maitseained jõudsid esimest korda Euroopasse koju tagasi pöördunud ristisõdijate ja maadeavastajatega. Keskajal olid vürtsid väga hinnalised ja neid sai lubada endale ainult ühiskonna koorekiht. Paarsada grammi vürtsi võis maksta sama palju, kui tavainimene teenis aasta jooksul. Laiemalt hakkasid vürtsid levima alles 19. sajandil.

Nelk (Syzygium aromaticum)
Nelk on pärit muskaatpähkliga samast Indoneesia piirkonnast ja valmistatud nelgipuu kuivatatud õienuppudest. Euroopasse jõudis nelk luksuskaubana 14. sajandil Araabia kaupmeestega. Nelki kasutatakse mitme maailmanurga köögikultuuris nii magustoitude, soolaste roogade kui ka jookide maitsestamiseks. Indoneesias lisatakse nelgivürtsi ka tubakasse. Mehhikos kasutatakse nelki tihti koos vürtsköömnete ja kaneeliga.

Traditsioonilises rahvameditsiinis teatakse nelki kui hambavalu leevendajat, sest sel on lühiajaline tuimastav toime. Selleks tuleb nelginupp suus puruks närida või kasutada väheses vees lahustatud paari tilka nelgiõli, millega mõni minut suud loputada. Puhtal kujul on nelgiõli väga kange ja võib nahka ning limaskesti ärritada.

Kaneel
Õigeks kaneeliks peetakse Sri Lankalt (endine Tseilon) pärit tseiloni kaneelipuu (Cinnamomum verum) koorest jahvatatud vürtsi, kuid enamik maailmas müüdavast kaneelist pärineb hoopis hiina kaneelipuult (Cinnamomum cassia), mille põline kodu on Lõuna-Hiinas. Hiina kaneelipuu koor on tseiloni kaneelipuu omast enamasti paksem ja ebaühtlasema tekstuuriga, mistõttu peetakse seda ka madalama kvaliteediga vürtsiks. Hinna poolest on see samuti odavam. Hiina kaneelipuu on tugeva lõhna ja maitsega, sest sisaldab teises vahekorras eeterlikke õlisid kui tseiloni kaneelipuu. Viimasel on seevastu õrnem maitse ja lõhn ning seetõttu hinnatakse seda kaneeli kulinaarias kõrgemalt.

Kaneelis on palju antioksüdante, mis toetavad organismi põletikega võitlemisel. Peale selle arvatakse, et kaneel hoiab veresuhkrutaseme hästi kontrolli all. Teadma peab aga seda, et hiina kaneelipuu sisaldab kumariini, mis võib suures koguses olla kahjulik – üle 1–2 tl päevas seda tarbida ei soovitata.

Kardemon (Elettaria cardamomum)
Põhja-Euroopas on arheoloogilistelt kaevamistelt leitud ka kardemonikupraid ja seega arvatakse, et Euroopasse jõudis vürts juba viikingite ajal. Praegugi on põhjaeurooplased maailma suurimad kardemonitarbijad, sest viiendik maailma
toodangust imporditakse just nimelt siia. Kardemoni eeterlike õlide sissehingamine lõõgastab hingamisteid ja usutakse, et see aitab organismil hapnikku efektiivsemalt omastada. Lõuna-Indiast pärit vürtsi on aastatuhandeid
kasutatud ka seedeprobleemide leevendamiseks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.01.2021
Värskelt purustatud kardemoniga rikkalikud kamaküpsised
25.11.2019
Mõnus start laisale päevale: jõuluvürtsised hommikumuffinid
18.11.2019
MÕNUS TALVINE JOOK: valmista kodusest õunamahlast meelepärane glögi
07.11.2019
IMELINE KURKUM: kosutab tervist ja soojendab keha