Toiduvideod

Video valminud aastal 2019, uuendatud

VIDEO | HEAD UUT VEINIAASTAT! Beaujolais Nouveau toob algavasse talve suve maitset 

Manona Paris, video Tatjana Iljina, 19. november 2020 13:45
Foto: Tatjana Iljina
Igas novembris on kuupäev, mil frankofiilidel üle maailma on kombeks kokku tulla ning tunda elust lihtsalt rõõmu. Sest valmis on saanud selle suve vein, noor äkiline ja toores Beaujolais Nouveau, mille maitse meenutab just mööduva aasta päikeselisemaid hetki.

Uus veini on valminud ka koroona-aastal 2020, kuigi Prantsusmaa veinitootjaid kimbutasid samad probleemid, mis teisigi põllumehi: kriisi tõttu polnud viinamarjakorjajaid, mis mõjutas eriti sorte, mida peab käsitsi noppima. 

Samal teemal

Nõrgema koorega ja madalama tanniini sisaldusega gamay viinamarjadest valmistatud ja seetõttu kergema iseloomuga vein juhatab sisse ka jõuluhooaja. Seda tarbitakse veidi jahutatuna maitsekamate juustute ja külmade lihalõikude ning -vormide kõrvale. Ning ka lihtsalt niisama, vestluse ärgitamiseks.

Esimesed selle aastakäigu Beaujolaisid on ka Eestis müüki jõudnud ning seetõttu korraldas Prantsusmaa suursaadik Éric Lamouroux Tallinnas, Mustpeade majas neljapäeva õhtul väikese koosviibimise.

Taolisi kokkusaamisi värske veini müüki ilmumise puhul on peetud Prantsusmaal ja sealt edasi üle maailma alates 1985. aastast. See aga kõigest ametlike pidustuste algusaeg, tegelikkuses ulatub uue veini tähistamise idee 19. sajandisse ja eriti populaarseks muutus see juba möödunud sajandi 60ndatel aastatel.

Beaujolais on pärit Lyoni lähistelt, samanimelise provintsi veiniistandustest, mis puutub otsapidi kokku Burgundiaga. Ametlikult ongi tegemist Burgundia piirkonnaga, ent veini mõistes on suur erinevus sees, kuna Beaujolais´i piirkond on läheduse tõttu Rhône´ga märksa pehmema kliimaga ja seetõttu on veinil hoopis teine maik.  

Beaujolais pole ilmtingimata alati noor vein, teda on võimalik soetada ka aastakäiguveinina.

Tänavu on mõistagi kõik avalikud peod koroona teise laine tõttu ära jäetud või toimuvad hillitsetumalt.

Ent meenutame värske veini kõrvale eelmise aasta pidu. 

Eric Bultel, Prantsuse saatkonna koostöö- ja kultuurinõunik lausus aastal 2019, et Beaujolais pole Prantsusmaal mitte ainult vein, vaid ka piirkond ja inimesed, elustiil. “See on ka osa Lyonist, mis on kuulus toidu poolest. Tänavu mais tuleb Bocuse d'Or Tallinnasse ja see on osa meie maade vahelisest sõprusest, sest Bocuse d'Or on pärit Lyoni lähedalt. Niisiis, te näete, see on vein ka sõprusest ja koosolemise rõõmust.”

Tema sõnul on veininautlemise juures lisaks heale prantsuse suupistevalikule olulised veel kõnekunst, huumor ja jagamise rõõm: “Nii põlvkondade, kultuuride kui paikade vahel – kõik jagamise viisid on teretulnud.”