Toiduvideod

VIDEO | MEKIME VEGANLIHA: Õhtulehe ja Toidutare eksperdid üllatusid – vaata, millisel moel! (33)

Manona Paris | Video: Tiit Tamme, 5. november 2019, 15:29
Foto: Tiit Tamme
Esmalt on muidugi küsimus – milleks on veganitele vaja lihaasendustooteid? Nagu taimetoiduaustajad on öelnud, peitub vastus tekstuuris, maitses ja traditsioonides. Tahaks ju kogeda neidsamu emotsioone, mida lihamekk tekitab, ilma et mõni elav olend seetõttu oma elu kaotaks või peaks taluma halba kohtlemist.

Õhtulehe toimetaja Evelin Kivimaa ja Toidutare peatoimetaja Manona Paris käisid oktoobri alguses vegantoidu sümpoosionil Food Innovation Summit mekkimas, kuidas hinnata taimseid vorste ja pihve.

Vaata videost, kuidas tundusid nisuvalgust meisterdatud pasteet ja kebab. Või kuidas on Venemaal saanud tõeline hitt-toode taimsest suitsuvorstist Tallinskaja. Tõepoolest, see suitsuvorst on vägagi nõutud toode idapiiri taga – samal ajal, kui meie sööme lihast valmistatud suitsuvorsti Moskovskaja, nõuavad nemad seal taimset analoogi Tallinskaja. Vaata videost, kas Tallinskaja teeb Moskovskajale silmad ette!

Lisaks muule saame proovida lihavaba burgerit Beyond Meati pihviga. Ning kas nisust tehtud peekon  ehk veekon ikka kõlbab kuhugile?

Mis muud kui head isu!

Samal teemal

1. oktoober 2020, 16:47
10 VIISIL LIHTNE, SOE JA LIHAVABA: hellita end nende vegan lohutustoitudega
1. november 2019, 13:40
VEGAN-VÄLJAKUTSE! Kas sina suudaksid 21 päeva süüa vaid taimset toitu?
23. oktoober 2019, 10:31
VIDEO | Vihane loomakaitsja õngemehele: „Sa üritad ju kalu tappa...“
22. oktoober 2019, 08:25
VEGAN PÄEVARETSEPT | Ingveriga porgandisalat