Toiduvideod

VIDEO | MEKIME VEGANLIHA: Õhtulehe ja Toidutare eksperdid üllatusid – vaata, millisel moel! (33)

Manona Paris | Video: Tiit Tamme, 5. november 2019 15:29
Foto: Tiit Tamme
Esmalt on muidugi küsimus – milleks on veganitele vaja lihaasendustooteid? Nagu taimetoiduaustajad on öelnud, peitub vastus tekstuuris, maitses ja traditsioonides. Tahaks ju kogeda neidsamu emotsioone, mida lihamekk tekitab, ilma et mõni elav olend seetõttu oma elu kaotaks või peaks taluma halba kohtlemist.

Õhtulehe toimetaja Evelin Kivimaa ja Toidutare peatoimetaja Manona Paris käisid oktoobri alguses vegantoidu sümpoosionil Food Innovation Summit mekkimas, kuidas hinnata taimseid vorste ja pihve.

Vaata videost, kuidas tundusid nisuvalgust meisterdatud pasteet ja kebab. Või kuidas on Venemaal saanud tõeline hitt-toode taimsest suitsuvorstist Tallinskaja. Tõepoolest, see suitsuvorst on vägagi nõutud toode idapiiri taga – samal ajal, kui meie sööme lihast valmistatud suitsuvorsti Moskovskaja, nõuavad nemad seal taimset analoogi Tallinskaja. Vaata videost, kas Tallinskaja teeb Moskovskajale silmad ette!

Lisaks muule saame proovida lihavaba burgerit Beyond Meati pihviga. Ning kas nisust tehtud peekon  ehk veekon ikka kõlbab kuhugile?

Mis muud kui head isu!

Samal teemal

03.11.2020
10 LIHAMOODI VEGETOITU: pikkpoiss, hot dog ning mitmed muud üllatavalt lihavabad toidud
01.10.2020
10 VIISIL LIHTNE, SOE JA LIHAVABA: hellita end nende vegan lohutustoitudega
12.11.2019
Ülemaailmse kiirtoiduketi uus taimse pihviga burger jõudis ka Tallinnast väljuvatele laevadele
12.11.2019
Nuudli-seenesupp Aasia nootidega