Foto: Tiit Tamme
Manona Paris | Video: Tiit Tamme 5. november 2019 15:29
Esmalt on muidugi küsimus – milleks on veganitele vaja lihaasendustooteid? Nagu taimetoiduaustajad on öelnud, peitub vastus tekstuuris, maitses ja traditsioonides. Tahaks ju kogeda neidsamu emotsioone, mida lihamekk tekitab, ilma et mõni elav olend seetõttu oma elu kaotaks või peaks taluma halba kohtlemist.

Õhtulehe toimetaja Evelin Kivimaa ja Toidutare peatoimetaja Manona Paris käisid oktoobri alguses vegantoidu sümpoosionil Food Innovation Summit mekkimas, kuidas hinnata taimseid vorste ja pihve.

Vaata videost, kuidas tundusid nisuvalgust meisterdatud pasteet ja kebab. Või kuidas on Venemaal saanud tõeline hitt-toode taimsest suitsuvorstist Tallinskaja. Tõepoolest, see suitsuvorst on vägagi nõutud toode idapiiri taga – samal ajal, kui meie sööme lihast valmistatud suitsuvorsti Moskovskaja, nõuavad nemad seal taimset analoogi Tallinskaja. Vaata videost, kas Tallinskaja teeb Moskovskajale silmad ette!

Lisaks muule saame proovida lihavaba burgerit Beyond Meati pihviga. Ning kas nisust tehtud peekon  ehk veekon ikka kõlbab kuhugile?

Mis muud kui head isu!

Samal teemal

Kommentaarid  (33)

Tähelepanek elust 10. detsember 2019 19:42
Veganliha on enamasti liiga kondine, et Eesti meestele meeldida. Kaldub ühtlasi virisema, vihkab lapsi ning oma meest.
Common Sense 12. november 2019 14:51
Teaduslik fakt, et liha- ja piimatooted on tervisele kahjulikud ning liigitatud kartsinogeensete ainete hulka. teaduslik fakt, et liha- ja piimatoodete tootmisprotsess on tohutult keskkonda saastavam ja resursse nõudev tegevus(maismaa pindala, vesi jne). Kui on teaduslikult tõestatud, et on võimalik olla igas eluetapis terve ainult täistaimset toitu tarbides, siis kas on moraalset õigustust loomade väärkohtlemisele? proovige olla üks kuu ainult taimi süües ja siis saate tulla ja oma isiklikku arvamust avaldama.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS