Toiduuudised

RETROHOIDISED: mida teha paradiisiõuntest, pihlakatest ja arooniatest  

Kersti Eero, 5. oktoober 2019, 07:50
HOIDISTAMISHOOEG KESTAB: „Kärtspunase paradiisiõuna maitse pole grammigi kärtsakam kui kollasel,“ kinnitab kogenud kokandusõpetaja Dina Aarma. Foto: Tiina Kõrtsini

„Paradiisiõunad olid hästi popid 70–80ndatel, nüüd on nad uue ringiga meie toidulaual tagasi,“ ütleb Tallinna teeninduskooli kokandusõpetaja Dina Aarma. Samasse retrorubriiki võib paigutada ka pihlakad ja arooniad. Kusjuures retseptides võib pihlakad julgesti arooniatega asendada, nagu võib teha ka vastupidise vangerduse. 

Dina lemmikmoos on paradiisiõunamoos. Selle valmistamisel tuleb aga kõvasti vaeva näha, et pisikestest punnidest sisikond kätte saada. „Tillukesi, 10–15 grammi kaaluvaid õunu on hea telekat vaadates puhastada,“ naerab ta, et nii saab korraga seep vaadatud ja õunad puhastatud. Ka armastab Dina klassikalist kompotti. „Paradiisiõunad jäävad kompotis mõnusalt krõmpsud, võtad varrekesest kinni ja sööd. Selline mõnus nostalgiatoit.“ Kompotti eristab marineeritud paradiisiõuntest vaid see, et marineerides tuleb lisada äädikat. Kavalam on lisada kompotile maitseks veidi sidrunimahla, sest magushapud kompotiõunad sobivad ka lihaga, aga marineeritud õunad tordi peale mitte. 

 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. oktoober 2019, 07:58
NÄDALA KOOK! Moonikook keedukreemi, pihlakapüree ja šokolaadiglasuuriga
31. august 2018, 09:51
Mitmekülgne pihlakas
5. september 2017, 11:05
Kui kaunis! Valmista kausitäis pihlakajäätist
9. oktoober 2010, 09:00
Pihlakad: asendavad edukalt nii pohli kui ka rosinaid