Toiduuudised

OKTOOBER ON PUDRUKUU: kuidas panna lapsi rohkem putru sööma (2)

Toidutare, 30. september 2019 14:01
Lapsed koos laulja Uku Suvistega putru söömasFoto: Veski Mati
Alates 1. oktoobrist algab Eestis traditsiooniline pudrukuu ja 10. oktoobril tähistatakse pudrupäeva, mille  eesmärk on tõsta laste teadlikkust tervislikust teraviljatoidust, tutvustada tasakaalustatud toitumisvalikuid ja innustada lapsi hommikuputru sööma.

Programmi ajal saavad klassid koos õpetajaga katsetada erinevaid teraviljatoidu retsepte, eelistatult putrusid, ja leiutada igaüks enda oma.

Uuringute kohaselt tarbib keskmine eestimaalane umbes 73 kg teraviljatooteid aastas, mida on poole vähem, kui rahvusvahelised tervishoiuorganisatsioonid soovitavad. „Soovime innustada kõiki eestlasi, aga eelkõige lapsi sööma hommikuputru. Pudrusöömine võiks saada paljudes peredes ja koolides heaks harjumuseks, et anda kogu päevale mõnusa stardi ja varustada keha kasulike toitainetega,“ rääkis Pudruprogrammi korraldaja, Veski Mati kaubamärgi all tuntud Balti Veski AS-i juhatuse esimees Lauri Politanov meediale saadetud teate vahendusel.

Pudrukuu programmiga on oodatud liituma kõik 1.-8. klasside õpilased, kelle õpetajad saavad kampaaniale registreeruda veebilehel www.pudruprogramm.ee. Iga pudruprogrammis osalev laps saab tänutäheks diplomi ja retseptiraamatu, millele on oma toetuse andnud Lenna Kuurma, Getter Jaani, Merle Liivak, Kristel Aaslaid, Ott Lepland ja Uku Suviste.

 Võitjaklass selgub loosi tulemusena 23. oktoobril ja saab auhinnaks meeleoluka õhtu koos armastatud Eesti staaridega Tallinnas Solarise Vapianos 31. oktoobril. Finaalüritusel valitakse ka Eesti koolilaste lemmikpuder 2019. Tiitel läheb pudrule, mida lapsed pudrukuu vältel kõige enam ise valmistasid.

 Eelmisel aastal osales pudruprogrammis enam kui 6500 Eesti koolilast, kes sõid pudruretsepte katsetades ära ligi 1,3 tonni putru ja teisi teraviljatoite.