Toiduuudised

Eestimaine mesi võitis kolm auhinda mainekal gurmeekonkursil Great Taste 

Toidutare, 29. august 2019, 11:29
Nordic HoneyFoto: Pressimaterjal
Eesti mee-ettevõte võitis kolm auhinda maailmakuulsal Great Taste konkursil, mida peetakse  üheks kuulsamaks ja usaldusväärsemaks gurmeetoodete konkursiks maailmas.

Firma Nordic Honey asutaja ja tegevjuht Kadri Rytkönen teatas, et konkurents oli tihe. “Sellel aastal osales Great Taste konkursil 12 772 toodet. Oleme väga uhked, et sellises konkurentsis eristusid kolm meie toodet ning ühtlasi olime esimene Eesti ettevõte, mis on Great Taste auhinna võitnud.

Great Taste´i on korraldatud alates 1994. aastast eesmärgiga aidata väikestel firmadel konkureerida suurte toidukettide oma kaubamärkidega. Igal aastal osaleb konkursil üle 10 000 toote sajast erinevast riigist, mida pimetestivad ligikaudu 500 tippkokka, toidukriitikut, ajakirjanikku jm asjatundjat.

Vähem kui 3% toodetest saab 3-tähe auhinna, vähem kui 10% toodetest hinnatakse 2-tähe vääriliseks ning umbes 25% toodetele antakse 1-tähe hinnang. 

Great Taste 2019 auhinna võitsid järgmised kolm Nordic Honey toodet: Late Harvest mesi võitis 2-tähe auhinna. Spring Is In The Air mesi võitis 1-tähe auhinna, millega hinnati see eriliseks maitseelamuseks. 1-tähe auhinna võitis ka tšilliga maitsestatud maitsemesi “A Sting Of Chilli”.

Nordic Honey teeb koostööd väikeste mahemesilatega Eesti looduskaitsealade ümbruses. Nende mesilate vahetus läheduses ei asu ühtegi suurt maanteed, tehast ega kemikaalidega väetatud põllumaad.