Toiduuudised

GALERII | 7 asja, mida panna tähele Vanamõisa käsitöölaadal  

Toidutare, 17. august 2019, 13:52
Pisike laadaline maitsemas idamaiseid maiustusi Leedumaalt.Foto: Teet Malsroos
Traditsiooniline suvelõpulaat Tallinna küje all Vanamõisas on tänavu hea kodumaise toidu suunas kaldu - laadal on väga esinduslik Peipsi sibulatee, ohtralt puu- ja köögivilja ning veidi ka eksootilisi maiustusi vanaemade lapsepõlvest.

Mida aga tasub seekord laadalt kaasa soetada? Toidutare tegi kohe hommikul platsil tiiru ning valis enda lemmikud välja.

1. Sibulad!

Jah, neid on palju, erinevas hinnas ja kaubeldavad! Rahvas on otse Peipsi äärest müüma tulnud ning on saada igasugust sibulakraami - kohe salatiks, hoidistamiseks, keldrisse ja seemneks. 

2. Kodumaine juust

Juba ammu ei vasta tõele 90ndate arvamus, et eestlased ei oska peale sõira juustu teha. Meil on tekkinud mitmeid häid piimatalusid, kes julgevad katsetada ka keerulisemate juustusortidega. Need on saanud tunnustust ka mujal maailmas. Niisiis - mine ja meki ise kah! 

3. Köögivili

Kohale on tulnud mkitmed hulgimüüjad, kelle käest saab veidi odavamalt köögivilju ja maitsetaimi osta. Ning need lõhnavad joovastavalt! Igatahes on turul näiteks pakkuda koriandrit, mis tõesti selle moodi ka lõhnab!

Küsi aga kindlasti marjade puhul, kust need on pärit, sest paljude puhul polnud päritolumaad mainitud. 

4. Idamaised maistused

Need pole küll kodumaised, pärit seekord hoopis Leedust. Vene keeles rääkiv noormees väitis, et tegu on mahetootega, milles pole kasutatud lisatud suhkrut. Saadaval on erinevaid põnevaid ooslusi, näiteks porgandipastilaad ja jõhvikaserbetti. 

5. Rääbised

Hoiatame, need läksid nagu soojad saiad ning võib juhtuda, et selle loo veebi ilmumise ajaks otsas. Saadaval oli ka erinevaid teisi kalatooteid, millega end lohutada. Enamjaolt Peipsist.

6. Tänavatoit

Kukeseene-takod, rukkipaneeringus räimed, ohtralt koduõlut ja kalja ning pehmet koorejäätist. Keskmine hind on väiksem amps 5, suurem 7 eurot ports. Koduõlu umbes kolmekas pooleliitrine toop, kali kaks, väike jäätis kaks, suur kolm.

7. Nagu ikka - võta kaasa sularaha.

On juba ilmnenud olukordi, kus kaardiaparaadid tõrkusid. Siiski on rõõmustav, et paljudes müügikohtades on olemas pisikesed terminalid. Lisaks järjekorrad - lõunaks lookles alal üsna pikk saba juba sissepääsu juures. 

TOIMETAJA

+372 5199 3733
manona.paris@toidutare.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee