Toiduuudised

TERVIS | 10 head põhjust, miks süüa hapendatud toitu 

Helen Serka-Sanchez, 28. detsember 2019 07:01
Tuntuim hapendatud toit on kindlasti hapukapsas ja vähemalt korra aastas jõuab see kõigi eestlaste toidulauale.Foto: RitaE / Pixabay

Tuntuim hapendatud toit on kindlasti hapukapsas ja vähemalt korra aastas jõuab see kõigi eestlaste toidulauale. Tegelikult on kasulikud aga kõik hapendatud toidud, nii et neid võiks süüa suisa iga päev.

1. Paned soolestiku paremini tööleFermenteeritud toit sisaldab seedimisele kasulikke ensüüme ja probiootikume.Organism kulutab toidu töötlemisele ja seedimisele palju energiat. Muudadselle töö lihtsamaks, kui tarbid iga päev mõnd hapendatud toiduainet. Kiireminiläbi käiv soolestik aitab organismil kergemini vabaneda ka jääkainetest ja toksiinidest.2. Ergutad immuunsüsteemi80% immuunrakkudest asub soolestikus. Kui soolestik toimib hästi, oled üleüldiselt palju tervem ja ka energiat jagub rohkem. Suur heade bakterite osakaal soolestikus aitab tõhusamalt võidelda nakkushaigustega ja vähendadapõletikke. Peale ensüümide ja probiootikumide sisaldab hapendatud toit ka ajutegevuse ja energiatootmise jaoks olulisi B-vitamiine ning südamele ja silmadele kasulikke oomega-3-rasvhappeid.3. Oled teadlik toidu valmimisprotsessistKui hapendad ise köögivilju, oled teadlikum ka protsessidest, mis käärimisel toimuvad, ja saad anda toidule just sellise maitse, nagu sulle meeldib.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.10.2020
10 head põhjust, miks alustada tantsutrenniga
28.07.2020
LÕIGU JA RIIVI! Just need targad köögitarvikud teevad hoidistamise muretuks!
11.03.2020
HAPUKAPSAS, MEIE SUPERTOIT: peleta viiruseid, tõsta immuunsust ja taasta jõuvarusid
12.08.2019
4 lihtsat nippi, kuidas nädalamenüüd planeerida