Toiduuudised

KEELEKASTE PALAVAL SUVEPÄEVAL: miks enam kaljavaate ei kohta? (282)

Viljar Voog, 27. juuli 2019, 14:51
Kollane kaljavaat. Mäletate veel? Foto: Sven Arbet/Ekspress Meedia
Sel nädalavahetusel on Eestimaa vallutanud kuumalaine, mis tõstab termomeetrinäidu üle 30 kraadi. Sellises leitsakus kuluks hädasti ära üks tänavanurgalt haaratud kosutav jook. Kunagi pakkusid sellist mõnu kollased kaljavaadid, aga tänapäeva noorusel jääb otse kopsikusse valatud vahutava märjukese mekk maitsmata. Miks?

„Peamine põhjus, miks tänapäeval kaljavaate enam ei leidu, on tarbijate harjumuste muutumine. Inimeste elustiil on palju kiirem ja seetõttu hindavad nad üha rohkem mugavust. Jookide puhul on väga oluline kättesaadavus ja võimalus tarbida jooke enda poolt valitud kohas,“ selgitab Linnuse kalja tootva Coca-Cola Baltikumi kommunikatsioonijuht Nele Normak. „Samuti on joogiturg võrreldes varasemate aastatega muutunud mitmekesisemaks ja sellest tulenevalt ka tarbija eelistused muutunud. Seetõttu ei ole majanduslikult otstarbekas üles ehitada üle-eestilist kaljaautomaatide võrgustikku.“

„Niinimetatud „vanade kollaste“ vaatide puhul, mida täideti tsisternautodest, oleks kalja tootjal keeruline kontrollida nii regulaarse puhastamise kui ka säilitamise kvaliteeti,“ pani kaljavaatide nostalgiale järgmise paugu Saku Õlletehase tootmisdirektor Marika Tungel.

Noop sekundeerib: „Tänapäeval selliseid vaate nagu „vanasti“ ei ole võimalik enam kasutada sanitaar-hügieenilistel põhjustel, nad lihtsalt ei vastaks praegustele tervisekaitse nõuetele. Kindlasti oleks võimalik kusagilt ka tänapäeva nõuetele vastavaid vaate tellida, kuid ma kardan, et taoline müügivorm on jäänud siiski minevikku.“

282 KOMMENTAARI

t
Teisitimotleja 29. juuli 2019, 07:29
Vaadikalja muuk oli igati looduse sobralik, kuna ei kasutatud plastpudeleid ja joogiklaas oli korduv kasutatav. Mäletan et sai otse tehasest suuremas koguses kalja ostetud ja sellest tuli hea kodu olu.
t
Teisitimotleja 29. juuli 2019, 07:24
Vaadikalja muuk oli see eest looduse sobralik kuna ei kasutatud plastpudeleid ja joogi klaasi kasutati korduvalt. Mäletan et sai ostetud otse tehasest suuremas koguses kalja ja sellest sai kodu olut tehtud. Päris hea suvine jook tuli.
Loe kõiki (282)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
manona.paris@toidutare.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee