Toiduvideod

VIDEO | ÕHTULEHE SUUR PAKIVEINITEST: milline on parim liitrine vein, millist aga kõlbaks hoopis äädika asemel kasutada (24)

Greete Kõrvits | Video: Rauno Vahtre, Tatjana Iljina, 26. juuli 2019, 19:10

Kui suuri pakiveine ei häbene toota ka tuntud veiniistandused, siis liitrised pakid võivad ostjas veel võõristust tekitada. On selleks aga üldse põhjust? Õhtulehe naised istusid piknikulinale ja võtsid korvist välja väikesed pakiveinid. Milline vein maitses kui odekolonn, mille puristasid naised ebadaamilikult kohe suust välja, milline mekkis kui klaaskomm ja millist veini kõlbaks toidu kõrvale isegi mekutada selgus põhjaliku, vahepeal üsna piinarikka, kuid lõppkokkuvõttes siiski meeleoluka veinitesti käigus.

Kaheksa daami proovis kümmet veini. Maitsemeelte puhastamiseks jõime pärast iga veini ka topsi vett ning sõime peale kreekereid. Mõne joogi puhul läks seda puhastust rohkem vaja. Õige degustatsiooni tunnust ehk proovitud joogi välja sülitamist keegi ei praktiseerinud, kui siis vaid enese tahtest sõltumata hetkeil, mil mõni vein maitsemeeli eriti agressiivselt ründas.

Alustasime valgetest, tegime väikese (ning kahetsusväärse) vahepeatuse roosa juures ning lõpetasime kahe punase veiniga. Alljärgnevalt on veinid proovimise järjekorras koos keskmise punktiskoori ning sellega, kui mitu maitsjat oleks nõus veini ostma. Lisaks panid naised vabas vormis oma mõtted ja emotsioonid paberile kirja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26. aprill 2019, 14:10
ÕHTULEHE SUUR BALLOONITEST: milline kaheliitrine õlu on parim?