Toiduuudised

Põhjala pruulikoda toob turule oma esimese pilsneri, mille kangust 5% 

Toidutare, 23. juuli 2019, 12:07
Chris PilkingtonFoto: Lauri Laan no@no.ee
Seni peamiselt tugevamaitseliste tumedate õlledega poolest tuntud Põhjala tuleb välja esimese laagriõllega. Sellega püüavad pruulmeistrid ühildada tavatarbijale tuttavad maitsed käsitööõlle kvaliteediga. 

Õlu jõuab müügile 25. juunist.

Põhjala ühe asutaja ja tegevjuhi Enn Pareli sõnul on pilsner Pilky turuletoomine kindlasti üks Põhjala ajaloo suurimaid tootearendusprojekte. “Pilsneri pruulimise tahe oli meil olemas juba vanas pruulikojas, kuid tol ajal takerdus see tehnoloogia taha,” räägib Parel, kelle sõnul on 5% alkoholisisaldusega värskendav ja karge Pilky enam kui pool aastat kestnud arendustöö tulemus, on kirjas meediale saadetud teates.

Samal teemal

Tema sõnul tahtsid nad valmistada mitte lihtsalt hea, vaid suurepärase õlle, mistõttu praagiti välja kolm esimest prototüüpi, millest oleks saanud 70 000 pudelit õlut.

Lihtsalt joodav Pilky konkureerib maitseprofiili mõttes maailma parimate tootjate laagriõlledega ja avab loodetavasti ka Eesti tavatarbijatele ukse käsitööõllede maailma. “Uue pilsneriga ongi meie eesmärgiks tuua käsitööõlle juurde need tarbijad, kelle jaoks on IPA või võimas Imperial Stout liialt tugevamaitseline või kange,” räägib Parel, kelle sõnul ei tähenda “lihtsalt joodav”, et õlut peaks suurtes kogustes tarbima ning nõustub Õllenaudi üleskutsega liikuda mahult maitsele.

Õlle nimi tuleb Põhjala peapruulmeistri Chris Pilkingtoni hüüdnimest ja toodi turule tema sünnipäevaks. Varem Šotimaal Brewdogi pruulikojas töötanud Pilkingtoni sõnul oli ideaalse pilsneri loomine keeruline ülesanne. “Suurepärase laagriõlle pruulimine on hästi tehniline - selleks on vaja väga pehmet vett, täpset temperatuuri kääritamisel ja laagerdamisel, kõrgel tehnilisel tasemel pruulisüsteemi ja maailmatasemel pärmikäsitlust. Uues Noblessneri pruulikojas saab tootmisprotsessi täielikult kontrollida ja alles nüüd olime valmis oma lemmikpilsnerite väärilise õlle pruulimiseks,” räägib Pilkington.  Pilky pilsner on pruulitud parimatest pilsnerilinnastest ning kuivhumaldatud Saksa väärishumalatega.