KummikommipöörisFoto: PantherMedia/Scanpix
Toidutare 15. juuli 2020 10:15
Täpsemalt on täna rahvusvaheline ussikesekujuliste kummikommide päev. Neid on mõnus süüa ning nad on väga teretulnud lisand erinevate dessertide peal.

Kummikommide ajalugu maailmas sai alguse kuskil 150 aastat tagasi. Esimese želatiinibaasil valmistatud kommi lõi aastal 1864 ettevõte Fryers of Lancashire, kes kasutas inimkujulist vormi ning nimetas maiuse hüljatud lasteks. 

Karukujulist vormi hakkas kasutama firma nimega Haribo aastal 1920. Mõmmikut meneutavad maiused said kiiresti väga menukateks. 

Kummikommide ajaloo järgmine oluline aste oli ussikesekujuliste kompvekkide leiutamine Trolli poolt. See osutus veelgi populaarsemaks kui karukesed. Ussikesed olid enamasti ka võrreldes karukestega hapumad, mis omakorda mõjust ligitõmbavalt paljudele, kes muidu magusamat kraami liiga läägeks pidasid. 

Kummikommide saladus on lihtne - vaja on želatiini, suhkrut ja veidi sidrunihapet. Maitsevõimalused on aga väga suured.

Kui sulle aga ei meeldi poes müüdavad kummikommid, sest nende koostisosade nimekiri on märksa pikem kui eeloolnimetatud kolm ainet, siis on sulle kaks retsepti Toidutare raudvaralt Pille Endenilt ja Maire Suitsult, kuidas kodus vähese vaevaga kummikomme valmistada!

Klikka retseptil:  Värvilised kummikommid 

Värvilised kummikommid Foto: Jaan Heinmaa

Pille Enden soovitab: maitsekad ja kaunivärvilised kummikommid saab kas tugevamaitselisest naturaalsest mahlast, mahlakontsentraadist või siirupist. Viimast peaks küll veega lahjendama, kuid mitte nii palju kui joogi puhul. Kommide tegemiseks on müügil ka vahvaid lastepäraseid vorme. Kommid võib panna tarduma ühe kihina vormi või karpi ja siis lõigata meelepäraseid kujusid.

Klikka retseptil: Kodused kummikommid 

Kodused kummikommid Foto: Rene Riisalu

Veel üks variant, kuidas ise komme teha, seekord Maire Suitsult. Pea meeles, et tihe ja kummitaoline mass tekib, kui võtta 1 dl vedeliku kohta 2 tl želatiini.