Toiduuudised

PANE END AEGSASTI KIRJA! Tasuta bussid viivad avatud taludesse ka sel aastal (3)

Toidutare, 9. juuli 2019 11:40
Tasuta buss. Arhiivifoto.Foto: Aldo Luud
Neljapäeval, 11. juulil on alates kell 13.00 www.avatudtalud.ee  lehel võimalik registreeruda avatud talude päeva tasuta bussireisidele. Sel aastal on registreerumiseks avatud viis eestikeelset ja üks venekeelne bussireis.

Avalikkusele suunatud tasuta bussireise korraldab Eesti Põllumajandus- ja Kaubanduskoda (EPKK). Korraga saab broneerida neli piletit, on kirjas meediale saadetud teates.

Samal teemal

Sel aastal otsustas Maaeluministeerium koostöös Eestimaa Talupidajate Keskliiduga (ETKL) pakkuda mõned bussireisid otse neile, kes sellest kõige rohkem puudust võivad tunda.

Seetõttu said võimaluse talude külastamiseks Vinni, Haiba ja Tartu Käopesa lastekodu ning Keila SOS Lasteküla lapsed, erivajadusega lapsed Viira Kodust ja Rae vallast ning Tori ja Rae valla suurpered. Kokku sõidab taludega tutvuma kaheksa bussitäit lapsi.

Avatud talude päeval osalevaid talusid ja nende programme näeb veebilehelt www.avatudtalud.ee. Talusid aitab üles leida mobiilirakendus Navicup. Avatud talude päev avatakse piduliku golfilöögiga 20. juulil kell 14 Maamehe Golfi talus Võrumaal. Üritus on tasuta ja kõik on oodatud.

Üle-eestilist avatud talude päeva korraldavad maaeluministeerium, põllumajandusuuringute keskus, talupidajate keskliit ja põllumajandus-kaubanduskoda. Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa maaelu arengu põllumajandusfondist.