Toiduuudised

LOE KINDLASTI: puhkusele mineja meelespea, kuidas külmiku sisu elluärkamist vältida 

Toidutare, 13. juuli 2019, 12:25
Naine koristab külmikutFoto: PantherMedia/Scanpix
Enne puhkust tuleb köögis hooikas tiir teha, et naastes ei peaks kohe esimese asjana desinfitseerima hakkama, sest toit rikneb ruttu ning väga vastikult. Eriti ohtlik on külmik. 

Ahh, puhkus! Mitu nädalat kodust eemal, ei ühtegi muremõtet peale selle, milliseid rannariideid täna eelistada...Oot - kas kodus sai kõik korda enne? Üks valusamaid kohti, mis võivad naastes su tuju halvaks ajada, on külmik. 

Ah et miks? No me oleme harjunud viskama külmikusse asju teades, et seal on riknemisprotsess jaheduse tõttu aeglustunud. Pidevalt külmikut vaadates viskame või tarvitame riknemisohuga asjad ära ja unustame need. Kui aga külmikut näiteks kolm nädalat üldse ei revideeri, võid naastes avastada, et selle sisu on väga huvitavaid eluvorme omandanud.

Samas - kahju on toitu ära visata, mis täiesti värske ja kasutatav tundub. Äkki ikka peab need nädalad vastu? Vaatame üle, mida tasub ja ei tasu külmikusse puhkuse möödumist ootama jätta ja mis tuleks kindlasti kas kaasa võtta või ära visata.

Rusikareegel on, et külmikusse tuleks jätta vaid need kaanega suletud asjad, millel on säilivuskuupäev hilisem kui sinu naasmine. Kõik, mis on avatud või lühema säilitusajaga tuleks enne reisi kas ära süüa või võimalusel sügavkülmutada. 

Hakka külmikut tühjaks sööma

Tark hakkab kööki oma eemalolekuks valmiks seadma juba nädal enne ärasõitu. Kui lähed suvilasse ja saad riknevad asjad kaasa võtta, saad plaani kergekäelisemalt suhtuda. Kui aga sõidad hoopis soojale maale pikemaks ajaks, ole üsna armutu. 

Pikem nädalavahetus ära ei tähenda külmiku sisule peaaegu midagi, vaid piim ja köögivili võivad (aga ei pruugi) rikneda. Mässi roheline kraam märja salvrätiku sisse ja pista kilekotti, nii püsivad need kuni nädala värsked. Kontrolli lihatoodete säilivust. Avatud mahlad ja piimatooted tarvita ära või viska minema. 

Nädal ja veidi enam eemal? No nüüd tuleks veidi rohkem kraamida. Kõik kõlblik kuni tähtajaga asjad minema, alles võivad jääda mõned lahtised konservid, kui on korralikult uuesti kaanetatud. Liha ja piimatooted tuleb eemaldada, kõvemad juustud peaks selle aja kenasti üle elama. 

Kuu aega mere ääres ja/või täpset naasmispäeva ei tea? Äkki oleks parem jahekapp üldse välja lülitada ja avatud uksega (muidu läheb haisema)) naasmist ootama jätta?

Kui aga külmikusse siiski jääb midagi, mis kõlbab ka naastes, keera lihtsalt külmanupp nii soojaks kui võimalik. Kuna külmikuuks lähiajal igapäevaselt ei liigu, püsib jahe paremini sees ja masin ei pea nii palju töötama ega energiat kulutama. 

Kasulik on seejuures panna ka külmikusse kausike söögisoodaga, mis imab niiskust ning halbu lõhnu. 

Mida teha külmiku sisuga

1. Järelejäänud toit. Iga kokkamaist harrastava inimese külmikus leidub seda. Ja tavaliselt on see väga tore, sest sellest saab kergelt uusi eineid kokata. Enne ärasõitu aga pab tegema süüa nii, et jääke ei jää.

Aga kui ikkagi jääb? Enamus roogi saab lihtsalt sügavkülmutada, oletades, et sinu elukohta ei kimbuta elektrikatkestused. Siis on tore teada, et naastes on midagi maitsvat ootamas.

Sügavkülmutada saab väga paljusid asju. Ka suppe - vala suurem osa leemest lihtsalt ära ja külmuta supipõhi - uuesti üles keetes lisa puljongit ja vedelikku. 

2. Piimatooted. Need tuleb kindlasti enne lahkumist ära tarvitada. Ent kui ikka ei jaksa? Piima ja koort saab kenasti ka sügavkülmutada - otse joogiks tarvitades pole need enam eriti maitsvad, ent küpsetistesse sobivad suurepäraselt. 

3. Lihatooted. Vorst ja viinerid on üsna piiratud säilitusajaga. Viinereid võid ka sügavkülmutada. Hea maasuitsusink võib isegi külmkapi ülaosas vastu  pidada, kui on mässintud kas riidetüki või majapidamispaberi sisse ja siis asetatud kilekotti.

NB! Ära iial pane sinki otse kilekotti, see muudab tema säilivuse väga lühikeseks. Head müüjad teavad seda ning pakivad paberisse. 

4. Köögiviljad ja puuviljad. Ei, ja veelkord ei. Need tuleb kindlasti enne ära tarvitada. Smuutid on tore viis, kuidas köögivilju ära kasutada ning neid on ka hea teepeale kaasa võtta. 

5. Leib, kohvi, mõned teraviljad. Jah, ka neid soovitatakse külmikus hoida. Kohvi  ja tervailju ära viskama ei pea, sulge see need õhukindlalt. Ka ei pea neid ilmtingimata külmikusse jätma, kui vaid nende tõttu jääks masin elektrivõrku.

Leiba-saia saab kenasti sügavkülmutada, et neid hiljem kasutada mõnede toitude sees (kotletid, leivasupp, vormiroad) või röstida.

NB! 

Vaata kindlasti kogu kodu hoolikalt üle ning ära jäta toitu vedelema. Pea kindlasti meeles prügi välja viia, sest selle sisu võib eriti intensiivselt sind naastes tervitada.