Rika Maezawa bento kastFoto: Finnair
Toidutare 28. juuni 2019 07:26
Finnair pakub alates juunist Aasia pikamaalendude äriklassis uut suvistest maitsetest pakatavat menüüd, mille taga on Rootsi tippkokk Tommy Myllymäki ja Jaapani tippkokk Rika Maezawa.

Rootsi ja Soome juurtega Tommy Myllymäki on valitud Rootsis aasta kokaks ning ta on viie Stockholmis asuva restorani loovjuht. Lisaks on Myllymäki esindanud Rootsit edukalt mainekal kokandusvõistlusel Bocuse d’Or. Finnairi Singapuri lennuliini kaheksanda hooaja täitumise puhul tasub äriklassi reisijatel Singapurist Helsingisse lennates kindlasti proovida tema lõhe tartar'i, on kirjas meediale saadetud teates.

Myllymäki toidufilosoofias on keskne roll naturaalsetel maitsetel. Seetõttu koosneb ka uus menüü värsketest, puhastest ja hooajalistest maitsetest, mis toovad suvehõngu pilvede peale.

Finnairi signatuurmenüü partnerluste programmi Jaapani tippkokk Rika Maezawa avas oma esimese restorani Tokios 2003. aastal pärast koolituse saamist mitmetes tuntud Jaapani restoranides.

2019. aasta suvehooajal leiab äriklassis Osakast Helsingisse lennates eelroogade valikust Maezawa versiooni Jaapani traditsioonilisest bento kastist. Maezawa koostatud signatuurmenüüd saavad proovida ka kõik need, kes lendavad Tokyo Narita lennujaamast Helsingisse.

Maezawa toidufilosoofias on keskne roll köögiviljadel ja hooajalistel Jaapani kodustel maitsetel. Inspireerituna nii Jaapani ajaloost kui välismaistest mõjutustest, loob Maezawa tänapäevaseid, ent nostalgiahõngulisi köögiviljarohkeid eineid, mis lähevad kaugemale Jaapani köögi tavapärastest piiridest.

 Finnairi tippkokkade signatuurmenüü uueneb kolm korda aastas ja värskeid suviseid maitseid saab testida Singapuri ning Osaka lennuliinidel juunist kuni septembri alguseni.