Toiduuudised

„SEST BURGEREID ARMASTAVAD KÕIK“: tippkokk Mart Klaas avas kiirtoiduputka (12)

Toidutare, 29. mai 2019 08:12
Viru Burger
Restoranides Art Priori ning Wöse peakokana töötanud Mart Klaas avas Viru Keskuse terrassil burgerikohviku Viru Burger. Kannapöörde teinud mees plaanib uue toidukohaga kohal olla ka mitmetel suvistel suurüritustel.Seni gurmeetoite valmistanud Klaas kinnitas, et üllatava suunamuutuse tingis vajadus vahelduse järele. “Burgereid armastavad ju kõik,” muigab mees meediale saadetud teate vahendusel. “Tundsin, et see kurss on hetkel minu jaoks õige ning kuna Park’la meelelahutuspaik kampa kutsus, siis ei olnudki vaja pikalt kaaluda.” Aastaid peakokana töötanud mees leiab, et saab kõrgetasemeliste restoranide töökogemust edukalt ka kiirtoitu valmistades rakendada. “Tooraine sügavuti tundmine ja eritehnikate kasutamine annab lõpptulemusele väärtuse, mida klient tajub maitses,” usub Klaas. “Kõik algab muidugi heast ja värskest toorainest – selle osas ma allahindlust ei tee.” Viru Burgeri menüüsse kuuluvad erinevad friikartulid ja burgerid, millest eriliseim kannab nimetust sc

Lihaaustajatele pakub Klaas ka erinevad veisepihviga burgereid, traditsiooniliste valikute kõrval näiteks jalapenode, tšillimajoneesi, vahtrasiirupi ja peekoniga versiooni. 

Klaasi kinnitusel on tänavatoidu populaarsus kasvutrendis. “Minu tutvusringkonnas leidub teisigi kõrgetasemelistes restoranides töötanud kokkasid, kes on viimastel aastatel hakanud tegelema just taolise lihtsama toidu pakkumisega,” sõnab mees. “Just tänu sellele läheb meie tänavatoit ka kvaliteetsemaks ja huvitavamaks ning avanenud on väga põnevaid söögikohti.”

Igapäevaselt saab Viru Burgeri toitu nautida Park’la meelelahutuspargis Viru Keskuse terrassil, lisaks plaanib Klaas trendikaks kujunenud foodtruck´iga kohal olla mitmetel suvel toimuvatel üritustel.

Meelelahutuspark PARK’la ja Viru Burger on Viru Keskuse 4. korruse katusealal avatud T-N 11-23, R-L 11-01 ja P 11-23 ning jääb avatuks septembrikuuni. PARK’lasse pääseb Rahva Raamatu neljanda korruse, Estonia puiestee tänava äärse trepikoja või Viru Keskuse autoparkla kaudu. 

Samal teemal

20.04.2020
BURGERIHULLUS KOGUB TUURE! Hamburgerite pikk teekond kiirtoidust gurmeeroaks (+ retseptid!)