Toiduuudised

Suhkruasendaja Golden Stevia jäi vahele eriti jõhkra valega (2)

Toidutare, 21. mai 2019 15:19
StevialehedFoto: PantherMedia/Scanpix
Veterinaar- ja toiduamet annab teada, et toode Golden Stevia tegelik koostis erineb etiketil toodust: toode sisaldab vaid 0,06% magusainet stevioolglükosiide ja ligi 90% tärklisest saadavat maltodekstriini. Lubatud on aga 80-90% stevia ekstrakti ning 5-20% maltodekstriini.

Veterinaar- ja toiduamet on alustanud menetlust Golden Stevia OÜ suhtes seoses veebilehel www.goldenstevia.ee müügiks pakutava tootega, mida reklaamitakse kui 100% naturaalset magusainet. Paraku tootest Golden Stevia võetud proovi analüüsi tulemus näitab, et toote koostis erineb etiketil toodust märkimisväärselt.

Analüüsi tulemused näitavad, et magusainena turustatav Golden Stevia pole see, millena seda esitatakse. Analüüside põhjal sisaldab toode vaid 0,06% magusainet stevioolglükosiide ja ligi 90% tärklisest saadavat maltodekstriini. Toote märgistuse kohaselt on Golden Stevias 80-90% stevia ekstrakti ning 5-20% maltodekstriini.

Seega pole toote Golden Stevia etiketil esitatud märgistus tõene ning on tarbijat eksitav, on kirjas meediale saadetud teates.