Toiduuudised

HEA NIPP! Neli viisi, kuidas maitsetud poetomatid söömiskõlbulikuks saada (2)

Toidutare, 20. mai 2019, 16:47
Tomatid ahjuplaadil.Foto: PantherMedia/Scanpix
Kauplustes müüdavatel tomatitel on praegusel hooajal veel plastmassi värvus ja maik. Ent on paar nippi, kuidas leida üles need veidigi tomati moodi maitsega köögiviljad või töödelda tomateid nii, et nende hea maitse viimaks võidule pääseb.

Need nipid on ammu teada-tuntud gurmaanide nõksud, kuidas tomatitest päikest välja nõrutada.

1. nipp - kuidas leida kõige söömiskõlbulikumad tomatid

Pea meeles - mida väiksem tomat, seda suurema tõenäosusega on temas veidigi maitset. Eelista seega kirss- ja ploomtomateid, mida müüakse väädi otsas. Ole aga valmis, et need on märksa kõrgema hinnaga. 

Lihtne nuusutamistest aitab samuti tomatite maitset aimata. Enne ostmist nuusuta - kui tomatitel iseloomulikku lõhna pole, puudub tõenäoliselt ka maitse.

2. nipp - kuidas tomatite olematust maitsest jagu saada

Lihtne nipp, mida ka mitmed telekokad on kasutanud, kujutab endast tomatite õrna grillimist. Ehk siis ahju kuumuse moel kaotavad tomatid veidi oma vedelikusisaldusest, mille tulemusena maitse intensiivistub. Ka aitab kerge pruunistumine kaasa iseloomuliku suussulava tomatimaitse tekkimisele kaasa.  

Tee nii:

Kata väiksem ahjuplaat küpsetuspaberga ning pihusta või nirista õrnalt oliivõliga üle. Lõika tomatid meelepärasteks tükkideks ning aseta plaadile. Raputa soovi korral õrnalt üle soola ja ürdiseguga, nagu näiteks basiiliku, küüslaugu või punega. 

Lase röstida 90-kraadises ahjus umbes 1 tund või kuni tomatid on kergelt vissi tõmmanud ning ääred pruunistunud. 

Taoliselt kiirkuivatatud tomateid ei pea kohe ära söma. Võid need asetada suletud purgiga külmikusse ja kallata otsa õli. Nii säilivad tomatit mitu nädalat.

3. nipp - lisa näpuotsaga suhkrut ja siis soola

Lõika tomatid viiludeks ning puista üle väga väikese koguse suhkruga, ja siis soolaga. Suhkur peaks tooma tomatite puuviljalist maitset rohkem esile, sool toimib universaalse maitsetugevdajana. 

4. nipp - õrn ananassimarinaad

See nipp sobib salati jaoks. Lisa salatikastmesse 1 supilusikatäis ananassimahla. Ananass otob samuti tomatis maitseid esile. oOe aga ettevaatlik, et sa üle ei pinguta, muidu saad midagi pina colada laadset. 

Samal teemal

20. mai 2019, 06:51
NÄDALAMENÜÜ | 20.–26. mai: soojad salatid annavad kiire ja toitva lõuna- või õhtusöögi