Toiduuudised

MIDA PÄEV TOOB? Tallinnas tutvustatakse äppi, mis aitab kohvipaksu pealt ennustusi lugeda 

Toidutare, 23. aprill 2019, 14:55
Foto: PantherMedia/Scanpix
Juba sel reedel ja laupäeval toimub Kultuurikatlas kolmandat korda Tallinn Coffee Festival, kus tutvustatakse kohvimaailma uusimaid trende. Lisaks kohalike ekspertidele ja röstikodadele osalevad üritusel ka mitmete välisriikide kohvimeistrid.

Möödunud aastal oli festivali üheks eriliseimaks võimaluseks lasta endale Türgi väljapaneku juures kohvipaksu pealt ennustada ning seda võimalust pakutakse selgi üritusel. “Lisaks esitlevad türklased populaarseid mobiilirakendusi, mille abil saab kas või igal hommikul enda kohvipaksu uurida ja kiirelt ennustuse ekraanile tekitada,” tutvustab festivali peakorraldaja Kennet Sarv. “Samuti teevad Hispaania, Šveitsi ja Inglismaa kohvieksperdid avalikke cuppinguid ehk kohvimaitsmisi, mis aitavad kohalikel röstikodadel uusi kohviube avastada.”

Festivalil saab ka näiteks uurida, mida kujutavad endast haruldased pärload, milliste lihtsate seadmete abil hommikukohv nauditavamaks muuta ning korraldajad soovitavad ettevõtetel ka oma kontoris pakutava kohvi ürituse abil uuele tasemele viia.

“Sel aastal on festival suurem kui varasematel aastatel – väljas on üle 60 brändi, mille esindajad põnevaid kohvisorte, uudseid seadmeid, teesid, tänavatoitu ja palju muud erilist tutvustavad,” selgitab peakorraldaja Kennet Sarv. “Üha enam tunnevad ürituse vastu huvi ka välisriigid ning sel korral tulevad Läti, Türgi, Brasiilia ja Indoneesia esindused siinset kohvivalikut rikastama.”


Nii reedel kui laupäeval saab kaasa elada põnevatele baristavõistlustele, osaleda seminaridel ja kohvimaitsmistel, nautida head muusikat, maitsvat toitu ja festivalimelu.

Festivali avamisajad:
R, 26.04 kl  11–15 erialakülastajad
R, 26.04 kl  15–19 kõik kuumade jookide sõbrad
L, 27.04 kl  11–18 kõik kuumade jookide sõbrad

Pilet üritusele maksab 5 eurot, kuni 12-aastased lapsed saavad üritusele tasuta, kui on koos täiskasvanuga. Piletid on müügil Piletilevis ja üritusel kohapeal.