Toiduuudised

KALASADAMAD KUTSUVAD! Võta ainult oma taara kaasa (2)

Toidutare, 22. aprill 2019, 14:19
Foto: Toomas Tuul
Laupäeval, 27. aprillil kutsuvad 22 sadamat kolmanda üle-eestilise avatud kalasadamate päeva puhul endale külla, et tutvustada kõike, mis seondub merega.

 Külastajad saavad üritusel kaasa osta ja maitsta värsket kala ja kalatooteid ning osa võtta meelelahutuslikust kogupereüritusest. Igal sadamal on oma programm, on kirjas meediale saadetud teates. 

 "Kõik külastajad, kel on plaan kala soetada, võiksid endaga kaasa haarata anuma, kuhu kala sisse panna,“ ütles avatud kalasadamate programmide koordinaator Toomas Armulik. "Lisaks tasub arvestada ilmaga ja end pigem soojalt riidesse panna."

Sadamates on kohal kalateadlased, kalakokad; kohapeal saab osaleda käsitöö- ja õpitubades ja käia kalakohvikutes. Külastajate meelt lahutavad paadisõidud ja muusikalised kollektiivid ning lastele toimuvad kalaõpitoad, virtuaalreaalsus, teadusteater ja õngekoolitused.

Avatud kalasadamate päeva esindusüritus toimub Läänemaal Dirhami kalasadamas. Ürituse ametlik osa toimub kell 11, mil külalisi tervitavad korraldajate ja maaeluministeeriumi esindajad. Kohal on kalakokad Koržetsid, esineb ansambel Winny Puhh ja toimub palju muud põnevat.

 Harjumaa kalanduspiirkonnast osalevad Ristna, Leppneeme ja Tallinna kalasadam; Hiiumaalt Roograhu ja Tärkma; Läänemaalt Dirhami ja Topu; Peipsist Kolkja, Räpina ja Varnja; Pärnumaalt Lindi, Võiste, Japsi kai ja Pärnu Fishing Village Kaluriküla; Saaremaalt Nasva, Mõntu ja Ringsu (Ruhnu); Virumaalt Võsu, Toila ja Eisma ning Võrtsjärve piirkonnast Jõesuu ja Valma sadamad.

 2019. aasta avatud kalasadamate päeva korraldavad maaeluministeerium ja kalanduse teabekeskus ning seda rahastatakse Euroopa Liidu merendus- ja kalandusfondist 2014–2020.

;