BabyCool sügavkülmutatud pirnipüree kuubikud.
Toidutare 20. aprill 2019 11:29
Eesti parima toiduaine konkursi rahva lemmikuks valiti Saaregurmee BabyCool sügavkülmutatud pirnipüree kuubikud.

Eesti Parim Toiduaine 2019 konkursi rahva lemmiku hääletusel võitsid tiitli Saaregurmee BabyCool sügavkülmutatud pirnipüree kuubikud. BabyCool ületas teisi kandidaate mäekõrguselt, kogudes fännidelt üle 600 hääle, on kirjas meediale saadetud teates. 

Teisele kohale pääses rahvahääletusel FS Goods kookose-karri kaste. Toiduliidu juhi sõnul on asjaolu, et kõrgeid punkte said just piirkondlike väike-ettevõtjate tooted, väga tore üllatus. "Väike-ettevõtjad katsetavad julgelt ning valmistavad väga erilisi tooteid, mis võidavad õnnestumise korral tarbijate jäägitu poolehoiu ning pakuvad suurtootjate toidule mõnusat vaheldust,“ sõnas Potisepp.

Rahvalemmiku hääletusel paistis suure poolehoidjate hulgaga silma ka Balbiino laktoosivaba vähendatud suhkruga šokolaadi-koorejäätis. "Inimesed on üha terviseteadlikumad ning jälgivad tähelepanelikult toitude koostist, sealhulgas ka suhkrusisaldust. Edukad on need tootjad, kes suudavad endiselt pakkuda imelisi maitseelamusi, kuid teha seda tervislikult,“ kommenteeris Potisepp.

Eesti parima toiduaine konkursi kuldmärgis ja piirkondlike väike-ettevõtete parimad tooted kuulutatakse välja 24. aprillil toiduainetööstuse aastakonverentsil.