Toiduuudised

VLADIMIR PUTINI LEMMIKSÖÖGID: milliseid hõrgutisi pakutakse Kersti Kaljulaidile? (19)

Manona Paris, 18. aprill 2019 13:32
Venemaa Vladimir Putin ja Hiina president Xi Jinping söövad pliine kalamarjaga 2018. aastal. Foto: Reuters/Scanpix

Mis võiks olla menüüs, kui peoperemees on Venemaa president Vladimir Vladimirovitš Putin isiklikult? Eks siis vaatame naaberriigi pealiku isiklikke lemmikuid ja tegeleme oletamise tänamatu tööga.

VVP, nagu teda armastatakse kutsuda, eelistab tõelise Vene mužik'i kombel korralikult süüa. Kui tema menüüd peaks kirjeldama ühe lausega, siis oleks selleks hea koka vaaritatud nõukaaegne sööklatoit. Ja pange tähele – siin pole midagi negatiivset! Korralikult hautatud tatrapuder, aus kodujuust ja kohupiim, tõhusad maitserohelisega kotletid, värskelt püütud kalast tehtud uhhaa – kes suudaks neile ei öelda? Pidupäeva puhul ka natuke šampanjat koos ohtra jää, sutsukese sidruni ja mündiga.

Venemaa enda promoportaalides nagu Russian Beyond on mõnuga peatutud riigipea toiduvalikul. On ju söök osa nn pehmest mõjuvõimust ning vene köögis häbenemisväärset pole. Või kui, siis asjaolu, et pärlid nagu borš pärinevad osade asjatundjate arvates Ukrainast ning pelmeenid Hiinast – uute andmete kohaselt suisa ugrilastelt. Kuid gastronoomiajaloo huvilised on ammu öelnud – toidul ei saa olla tegelikult ajaloolist kindlat päritolu, kuna retseptid on selleks liiga muutlikud. Meenutuseks kasvõi kalambuur tänapäevasest Moskvast, mille rahvustoiduks on saanud suši.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.04.2019
VIDEO | Politoloog ei usu Kaljulaidi ja Putini kohtumisest pööret Eesti-Vene suhetes
18.04.2019
Kersti Kaljulaid kohtumisest Vladimir Putiniga: näidati üles vastastikust respekti vaatamata erinevatele seisukohtadele
18.04.2019
VIDEO | SFÄÄRIDE MUUSIKA? Proovime teha Putini lemmikkokteili ja testime selle maitset
18.04.2019
BLOGI JA FOTOD | Õhtuleht Moskvas: Kaljulaid ja Putin rääkisid suletud uste taga üle tunni, Eesti president kutsus ametivenna Tartusse