Toiduuudised

MÕNUS ETTEVÕTMINE: aiareisid avardavad silmaringi ja annavad teadmisi elukutse või hobi valdkonnas 

Silja Paavle | Fotod: Virve Poom, Riina Luik, 20. aprill 2019 08:59
Foto: erakogu

Ühtedele tähendab aiandusreis lühemat sõitu Läti või Poola taimelaatadele, ostmaks suuremas koguses istikuid soodsama hinnaga. Teised aga sõidavad kaugeid aedu imetlema selleks, et hankida kogemusi ja õppida midagi uut.

Aiandusreisid on üha enam muutumas mitmekülgseks kultuuriliseks elamuseks ja neid pakutakse väga erinevates formaatides. Kes soovib, võib minna nautima maastikuarhitektuuri või eksootilisi talveaedu. Selle kõrval saab käia imetlemas lillefestivale või tervet piirkonda hõlmavat massilist õitsemist. Mõnikord aga kannustab aiandusreisidel käijaid takka aga hoopis kollektsionäärikirg ja soov olla Eestis esimene, kes katsetab mõnd uut sorti. Igaühele oma, nagu öeldakse.

«Tõepoolest: aiareisid on õppimise koht. Võimalus avardada silmaringi ja saada teadmisi oma elukutse või hobi valdkonnas,» ütleb aiandusreise korraldava Astellaria reisibüroo juht Virve Poom. Et sageli on sellistel reisidel kaasas ka väärt nõu jagavad spetsialistid, on väga lihtne saadud teadmisi hiljem ka oma töös või koduaia kujundamisel rakendada.

Edasi lugemiseks: